Топлофикациите са намалили с около една трета доставките на топлоенергия за абонатите си за последното десетилетие. Причината за това е работата на топлинните счетоводители и прилаганите мерки за енергийна ефективност, сочи анализ на експерти. В него обаче никъде не се споменава за проблемите на централизираното отопление и как хората в София допреди година-две отказваха да плащат за джакузитата на шефовете на парното.
Отделно от енергийния регулатор непрекъснато обясняват как ново поскъпване на топлото ще го направи по-скъпо от тока и хората ще се откажат от услугата. Е, поскъпването е факт, след като от юли топлоенергията скочи, и то най-много в столицата – с близо 20%. В София и абонатите са най-много, а на самата топлофикация, макар да присъединява нови клиенти, все не й достигат парите.
Сега вариантите за идващия зимен сезон са два – или хората ще се откажат от услугата, или ще я използват значително по-малко. А в крайна сметка топлинните счетоводители пак ще отчетат повишаване на енергийната ефективност.
Крайно време е обаче едно пространно проучване да направи връзка между „рапортуваните“ резултати от енергоспестяването и повишаващата се заболеваемост през отоплителния сезон.
Най-четени статии:
-
САЩ са представили на съюзниците си подробностите от мирния си…
-
Молдовският епископ Маркел беше възпрепятстван да отпътува за Йерусалим, за…
-
Сръбският кинорежисьор и музикант Емир Кустурица нарече спирането на пътуването на…
-
Украинските въоръжени сили са започнали да формират военни части с…
-
Великобритания трябва да засили военното си присъствие във високите географски…
-
Годишнината от присъединяването на Крим, Таман и Кубан към Русия…
-
Британският външен министър Дейвид Лами заяви след преговорите в Париж, посветени…
-
Незаконното изхвърляне на боклук е достигнало мащабите на бедствие …
-
Руският хор "Пятницки" има много сериозен съперник: вчера западните медии…
-
Европейският съюз се разпада, включително и икономически Светът…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Откраднаха 11000 лв. от жилище в Стара Загора, съобщиха от полицията. …
-
Светлана Василева отново прикова вниманието – този път не с горещи…
-
В свят, където звездните връзки често се разпадат много бързо,…
-
Носенето на външни обувки вътре може да внесе смъртоносни бактерии…
-
Австралийската дизайнерка Кейти Пери заведе дело срещу американската музикална изпълнителка…
-
Емоционален и съдбовен рожден ден беляза живота на Рут Колева…
-
Изненадващ обрат в личния живот на популярния актьор и бивш…
-
Тодор Славков застана зад своя дългогодишен приятел Евгени Минчев по…
-
Рапърът Уиз Калифа се завръща с нов албум, който е…