Трайчо Трайков с нов заместник, рокади в Агенцията за енергийна ефективност и LB Bulgaricum

Само за един работен ден бяха сменени трима висши чиновници в Министерството на икономиката, енергетиката и туризма. По предложение на ресорния министър Трайчо Трайков в петък бе освободена от поста си неговата заместничка Мая Христова. Тя отговаряше за сектор енергетика в МИЕТ – производство на електроенергия и снабдяване с ток, доставка и продажби на природен газ, развитие на възобновяемите енергийни източници, разработка на енергийната стратегия на страната, която трябваше да е готова.
На мястото на Христова е назначен досегашният финансов директор на НЕК Марий Косев. Христова ще продължи да бъде изпълняващ длъжността шеф на Българския енергиен холдинг, докато той бъде закрит, уточниха от МИЕТ. Трайков е обосновал смяната с необходимостта от по-ефективна работа в енергийния сектор както за работата по енергийната стратегия, така и в организацията на работата на държавните компании от енергийния сектор.
В същия ден е бил освободен и изпълнителният директор на Агенцията за енергийна ефективност Таско Ерменков. Мотивът за неговото освобождаване е необходимостта от подобряване работата на агенцията, която има важна роля за подобряването на енергийната ефективност у нас. Временно изпълняващ неговата длъжност в агенцията ще бъде Кольо Колев, който до момента е бил служител в агенцията.
След общо събрание на дружеството „Ел Би Булгарикум“ от Съвета на директорите бе освободен и Христо Юнгарев, който бе изпълнителен директор на дружеството. На негово място е избран Венцислав Георгиев. Дружеството е под шапката на икономическото министерство, като е единственият производител на закваска за българско мляко. Не е нормално единствената фирма, която изнася закваската в света, да има минимална печалба, коментира вчера пред БНР министър Трайков.

Станете почитател на Класа