Данаил Папазов прекрати поръчката за филмите на магистралите на ГЕРБ

Транпортният министър Данаил Папазов прекрати процедурата за поръчка за документални филми, посветени на строителството на автомагистралите в страната с европейски средства. Конкурсът бе обявен от служебното правителство около седмица след парламентарните избори. Той бе за заснемане на 6 документални филма за аутобаните на обща стойност 989 520 лв. Лентите трябваше да бъдат посветени на големите инфраструктурни проекти в България, изпълнявани с европейски средства – магистралите, софийското метро и жп-трасетата. Финансирането бе предвидено от оперативната програма „Транспорт”.
Отменянето бе обявено вечерта на 9 юли на страницата на транспортното министерство. По план министерството трябваше да обяви победителите в търга на 12 юли.
От мотивите за прекратяването става ясно, че е било възможно с европейски пари да се е опитало да плати една и съща дейност 2 пъти.
Съгласно европейските директиви разходите за публичност трябва да се извършат от бенифициента – Агенция “Пътна инфраструктура” (АПИ). Ако той не изработи филми е възможно да му бъдат удържани пари за неизпълнение на комуникационния план по проекта.


Специалист по публично-частното партньорство е новият зам. министър на транспорта

Георги Тодоров е новият заместник-министър на транспортното министерство, съобщиха от правителствения пресцентър. Тодоров е началник на отдел „Транспортна инфраструктура“ в Столична община, а в кариерата си е бил 5 години началник на отдел „Концесии“ в транспортното министерство. Завършил е УНСС като магистър по право. Тодоров е известен като един от най-добрите специалисти по публично-частно партньорство в областта на инфраструктурата.

Станете почитател на Класа