Телкийски и Атанас Курдов бележат в Израел и Германия

Българският полузащитник Димитър Телкийски отбеляза първото попадение при победата на „Апоел“ над „Макаби“ с 3:1 в дербито на Тел Авив от 20-ия кръг на израелското футболно първенство през 12 000 хиляди зрители на стадион "Блумфийлд".
Българският полузащитник Димитър Телкийски отбеляза първото попадение при победата на „Апоел“ над „Макаби“ с 3:1 в дербито на Тел Авив от 20-ия кръг на израелското футболно първенство пред 12 000 зрители на стадион "Блумфийлд". В 10-ата минута Шай Абутбул прехвърли топката към Телкийски на десния ъгъл на наказателното поле и Мечо откри резултата с ефектен удар по диагонала от въздуха, за да реализира третото си попадение в лигата след трансфера от българския шампион „Левски“ през януари. Грешка на вратаря на гостите Винсънт Ениеама позволи на „Макаби“ да изравни в 33-ата минута, след като изчисти лошо една топка пред наказателното поле право в краката на Ерез Месика, който от около 40 метра прехвърли нигериеца и вкара в опразнената мрежа. „Апоел“, в който играе и друг бивш футболист на „Левски“ Елин Топузаков, стигна до успеха с две късни попадения на бразилеца Фабио Жуниор в последните две минути на мача. Същевременно бившият юноша на „Левски“ и младежки национал Атанас Курдов отбеляза първото попадение при победата на дублиращия отбор на „Байер“ (Леверкузен) срещу гостуващия „Фелберт“ в мач от 20-ия кръг на Оберлига Северен Рейн. Курдов вкара след извеждащ пас в наказателното поле на Йенс Хегелер в 4-ата минута, за да запише четвъртия си гол от 12 мача през този сезон. Юношата на Левски остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Мачей Цийба. „Байер“ II е лидер с 41 точки, пред дубъла на „Борусия“ (Мьонхенгладбах) с 39 точки.