Изтокът победи Запада в мач без достойнства

Тимът на Изтока победи със 134:128 Запада в 57-ото издание в Мача на звездите в НБА, който се игра миналата нощ в Ню Орлиънс. Най-резултатен за победителите беше Рей Алън с 28 точки, а Леброн Джеймс добави 27 точки, 8 борби и 9 асистенции за успеха.
Тимът на Изтока победи със 134:128 Запада в 57-ото издание в Мача на звездите в НБА, който се игра миналата нощ в Ню Орлиънс. Най-резултатен за победителите беше Рей Алън с 28 точки, а Леброн Джеймс добави 27 точки, 8 борби и 9 асистенции за успеха. "Кралят" бе определен единодушно и от вота на зрителите за тазгодишен MVP на срещата. Двубоят ще се запомни ако не с нещо друго, то поне с ниското си темпо през първите три части. За разлика от състоялия се два дни по-рано мач на "второкурсниците" срещу „новобранците“ действията и на двете "звездни" селекции изглеждаха мудни. Не така обаче се развиха нещата през последната четвърт, която се превърна в украшение на "Звездния уикенд", след като двата тима спретнаха сериозна битка на терена, увеличиха скоростта на играта и демонстрираха доста добра стрелба от далечно разстояние. В стартовия състав на Запада все пак се появи суперзвездата на „Лос Анджелис Лейкърс“ Коби Брайънт, който страда от проблеми с малкия пръст на дясната ръка. Коби обаче престоя на терена по-малко от три минути. Двубоят започна по-активно за състава на Изтока, воден от старши треньора на „Бостън Селтикс“ Док Ривърс. Източните звезди дръпнаха с 18:7 след близо 6 минути игра, като с много добри изяви се отличиха Крис Бош, Дуейн Уейд, Леброн Джеймс и Джейсън Кид. След първия таймаут в срещата на терена се появи и триото на „Детройт Пистънс“ Чонси Билъпс, Ричард Хамилтън и Рашид Уолъс. Във втората четвърт в игра влезе новобранец номер 1 в НБА за миналия сезон и състезател на „Портланд Трейл Блейзърс“ Брендън Рой. Неговата поява в редиците на Запада се отрази веднага на тима, воден от Байрън Скот. В третата четвърт Изтокът продължи своята доминация, но за кратко отстъпи инициативата на "западняците", които чрез Айвърсън, Дънкан, Кармело Антъни и Стив Неш намалиха разликата до 6 точки за 81:75, 08:35 минути преди края. Мачът се завърза сериозно в последната четвърт, когато Западът стигна до изравняване за 110:110 след отлични изяви на Дирк Новицки, Амари Студамайър и Брендън Рой. Впоследствие кош на лидера на „Далас Маверикс“ изведе Запада за първи път напред в резултата за 112:110, но в следващата атака Чонси Билъпс изравни. Тим Дънкан даде преднина отново на Запада 06:10 минути преди финалната сирена. Дуайт Хауърд оформи третото равенство в мача за 114:114, 04:38 преди края. Двубоят вървеше кош за кош, като тимът на Изтока бе воден уверено от лидера на „Кливлънд Кавалиърс“ Леброн Джеймс. Два последователни коша на Дуейн Уейд и Рей Алън донесоха преднина от цели 6 точки за Изтока 15 секунди преди края. Западът нямаше време да направи пълен обрат и в крайна сметка загуби.