„Манчестър Юнайтед“ прегази лидера „Арсенал“

Шампионът “Манчестър Юнайтед“ разгроми лидера във Висшата лига „Арсенал“ с 4:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия.
Тодор Янакиев Шампионът “Манчестър Юнайтед“ разгроми лидера във Висшата лига „Арсенал“ с 4:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия. Мениджърите и на двата отбора бяха оставили някои от основните си футболисти извън състава с оглед на предстоящите им мачове от Шампионската лига(„червените дяволи“ играят срещу „Лион“, а „артилеристите“ срещу „Милан“). Сър Алекс Фъргюсън беше дал почивка на Кристиано Роналдо и Райън Гигс, които бяха извън групата, а Карлос Тевес и Пол Скоулс бяха оставени резерви. Арсен Венгер пък не започна с Емануел Адебайор, Филип Сендерос и Матийо Фламини. На „Олд Трафорд“ имаше само един отбор В сблъсъка на „Олд Трафорд“ в събота вечер обаче имаше само един отбор - „Манчестър Юнайтед“, който буквално прегази съперника си и четирите гола разлика са най-малкото цифрово изражение с оглед превъзходството и чистите положения, които имаха „червените дяволи“ Още в 16-ата минута Луиш Нани центрира от корнер отляво, Никлас Бендтнер изби, но Андерсон върна топката към границата на вратарското поле, откъдето Уейн Рууни с глава не даде шансове на Йенс Леман за 1:0. Четири минути по-късно „Юнайтед“ удвои преднината си, след като Нани проби отляво и центрира към Дарън Флечър, който от 5 метра с глава направи 5:0. В 38-ата минута Нани беше изведен с дълъг пас през центъра от Майкъл Карик зад гърба на защитата на „Арсенал“ и с остър удар от движение направи резултата класически – 3:0. В началото на втората част „артилеристите“ останаха и с човек по-малко - в 49-ата минута Емануел Ебуе получи директен червен картон от рефера Алън Уайли, след като влезе брутално с бутоните в крака на Патрис Евра при борба за висока топка. В 75-ата минута Нани проби отлично отляво, центрира към далечната греда и Флечър с глава вкара отново за 4:0, което направи позора на „Арсенал“ пълен. След мача Уейн Рууни заяви, че иска в следващата фаза от турнира за Купата на Англия „Манчестър Юнайтед“ да срещне „Челси“. "Надявам се да играем срещу „Челси“ на 1/4-финалите. Искам двубоят да е на "Олд Трафорд" и да ги изхвърлим от турнира. Купата на Англия означава много за мен. Възхищавам се на този турнир още от дете. Надявам се, че ще го завършим успешно", заяви Рууни. Голямата изненада в 1/8-финалните мачове за ФА Къп поднесе „Барнзли“, след като победи „Ливърпул“ с 2:1 на "Анфийлд" и го изхвърли от турнира. „Ливърпул“ започна без Фернандо Торес, Хосе Рейна, Хавиер Масчерано и Стивън Джерард в стартовия си състав, но доминираше през целия мач. Въпреки това грандът не успя да се възползва от положенията си и бе наказан. Голям мач на дебютанта Люк Стийл Дебютантът на вратата на гостите Люк Стийл, който беше привлечен под наем от „Уест Бромич“ дни по-рано, направи изключителен мач. "Червените" можеха да водят с разгромна разлика още до почивката, но Стийл направи страхотни спасявания след удари на Хави Алонсо, Лукас, Питър Крауч и Райън Бабел. Все пак 32-рата минута „Ливърпул“ поведе, след като Бабел проби по лявото крило и намери непокрития Дирк Кайт, който от 6-7 метра не сгреши – 1:0. В 58-ата минута обаче Стийв Фостър с удар с глава изравни – 1:1. Последваха фрапантни пропуски на Бенаюн, Крауч и Кайт, а Люк Стийл продължи да пази блестящо. В 83-тата минута пък след удар на Хари Кюъл топката намери напречната греда. Така се стигна до третата минута на даденото от съдията продължение, когато капитанът на „Барнзли“ попари домакините. Той се пребори със Стивън Джерард за една лошо избита топка, напредна и с удар по тревата направи безпомощен Шарл Итанж – 1:2.