„Реал“ пак загуби далеч от „Бернабеу“

Испанският шампион „Реал“ (Мадрид) записа втора поредна загуба при гостуване, след като отстъпи с 1:2 на „Бетис“. Както е известно, преди две седмици Кралският клуб загуби от „Алмерия“ с 0:2.
Испанският шампион „Реал“ (Мадрид) записа втора поредна загуба при гостуване, след като отстъпи с 1:2 на „Бетис“. Както е известно, преди две седмици Кралският клуб загуби от „Алмерия“ с 0:2. Това бе общо четвърта загуба на тима в шампионата, като всичките са далеч от Мадрид, докато на „Сантяго Бернабеу“ Раул и компания записаха 11 поредни победи от 11 мача. Гостите откриха още в 6-ата минута чрез Дренте, който бе намерен от Ариен Робен след светкавична контраатака. Без контузените си Робиньо и Снайдер, както и оставения на пейката Рууд ван Нистелрой „Реал“ ръководеше изцяло играта до средата на първата част. Тогава при атака на “зелено-белите” Еду изравни. Това бе първата свястна атака на домакините, които само три минути по-късно вече водеха в резултата с гол на Гонзалес. През втората част, въпреки влизането в игра на Нистелрой , „Реал“ не успя да изравни. След тази загуба „Барселона“ се доближи на пет точки от „Реал“ (Мадрид) в класирането на испанското футболно първенство, след като победи с 2:1 „Сарагоса“. Каталунците стигнаха до едва четвъртата си победа като гост от началото на сезона след гол от дузпа на резервата Роналдиньо в 83-ата минута. Преди това Тиери Анри откри за гостите в 34-ата минута след пас на Деко,а в 53-ата Рикардо Оливейра изравни. В другия мач „Севиля“ победи „Еспаньол“ с 4:2 като гост. За победителите точни бяха Луиш Фабиано, Фредерик Кануте, Кристиан Поулсен и Диего Капел, а за „Еспаньол“ се разписаха Луис Гарсия и Феран Короминас.