Магията на Дел Пиеро спря „Рома“ за титлата

Тимът на „Ювентус“ победи с 1:0 „Рома“ в централния двубой от 23-ия кръг на италианската серия „А“ и се доближи на точка от съперника си, докато римските „вълци“ вече изостават с 11 точки на „Интер“ в борбата за титлата.
Калоян Атанасов Тимът на „Ювентус“ победи с 1:0 „Рома“ в централния двубой от 23-ия кръг на италианската Серия „А“ и се доближи на точка от съперника си, докато римските „вълци“ вече изостават с 11 точки на „Интер“ в борбата за титлата. Единственото попадение в мача вкара ветеранът и капитан на домакините Алесандро дел Пиеро с фамозно изпълнение на пряк свободен удар в последната минута на първото полувреме. Играчите на „Старата госпожа“ излязоха с по-голямо желание за победа и преди почивката доминираха на терена, като особено активни бяха Дел Пиеро и Недвед. От своя страна „Рома“ също имаше своя шанс в 18-ата минута, когато удар на Мансини се отклони в Тоти и затрудни максимално стража на „Юве“ Буфон, но той все пак изби. В 28-ата минута Дел Пиеро бе намерен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но право в ръцете на Дони. В 39-ата минута Якуинта нанесе красив удар от въздуха с извъртане, но Дони отново парира по блестящ начин. Капитанът на „Юве“ вкара след фамозно изпълнение на фаул Минута преди края на полувремето Павел Недвед направи един от традиционните си рейдове в половината на противника и бе фаулиран непосредствено пред пеналта. Зад топката застана Дел Пиеро, който с бомбен удар заби топката в горния ляв ъгъл на Дони за 1:0. „Рома“ реагира мигновено и можеше да изравни в продължението , когато центриране отдясно бе засечено от защитника на „бианконерите“ Киелини в лявата греда на собствената му врата. През второто полувреме „Рома“ се активизира, но в атака гостите действаха твърде еднотипно с центрирания пред Буфон, а Франческо Тоти, който търсеше първия си гол при гостуване на „Ювентус“, бе напълно неутрализиран. В края римляните се вдигнаха на щурм, но отбраната на „Юве“ не допусна сериозни грешки и така домакините удържаха минималната победа. „Нерадзурите“ биха „Ливорно“ с два гола на Суасо Шампионът „Интер“ продължи победния си ход и с два гола на Давид Суасо се наложи над „Ливорно“ с 2:0. Хондурасецът игра в тандем с аржентинеца Ернан Креспо и само за четири минути между 14-ата и 18-ата отбеляза два гола за поредния успех на „нерадзурите“. Португалската звезда на „Интер“ Луиш Фиго се появи за първи път на терена, след като лекуваше контузия от октомври миналата година. Наставникът Роберто Манчини остави на пейката Ибрахимович, Матераци, Крус и Кордоба, за да ги запази за мача с „Ливърпул“ от Шампионската лига. От своя страна другият милански гранд „Милан“ продължи с колебливите си изяви, завършвайки 0:0 като гост на „Парма“. Двата тима си размениха по едно полувреме, като преди почивката домакините бяха по-активният отбор и на няколко пъти можеха да разпечатат вратата на Желко Калач. А най-чистото положение пропусна Писану, който от два метра не успя да уцели топката с десния крак в края на първата част. През второто полувреме гостите можеха да открият чрез влезлия Андреа Пирло, но Лука Бучи спаси удара му. Стражът на “дуковете” направи страхотен мач, отразявайки удари на Индзаги и Кака, а Джилардино и Амброзини също пропуснаха отблизо да се разпишат. Двайсет минути преди края Паоло Малдини се появи на терена на мястото на Марек Янкуловски, като обра аплодисментите на “Енио Тардини” за своя юбилеен мач № 1000 в професионалния футбол.