Тимът на Балъков се отлепи от дъното в Швейцария

Българският специалист Красимир Балъков и воденият от него тим на „Санкт Гален“ постигнаха втори пореден успех в рамките на две седмици, след като победиха с 2:1 като гости отбора на „Сион“ и по този начин се отлепиха от последната позиция.
Българският специалист Красимир Балъков и воденият от него тим на „Санкт Гален“ постигнаха втори пореден успех в рамките на две седмици, след като победиха с 2:1 като гости отбора на „Сион“ и по този начин се отлепиха от последната позиция. Възпитаниците на Бала спечелиха мача по уникален начин. Велер отбеляза решителното попадение пет минути преди края директно от корнър. Преди това друг бранител на гостите - Кубски, бе открил резултата след подаване на Шнайдер и объркване на отбраната на „Сион“, а домакините изравниха чрез Саборио в 39-ата минута. В коментара си за мача онлайн изданието на швейцарския вестник "Блик" хвали момчетата на Балъков за тактическата дисциплина, демонстрирана от тях по време на цялата среща и особено в отбрана. След успеха „Санкт Гален“ вече има 19 точки, с една повече от последния в класирането „Тюн“, който загуби домакинството си на „Люцерн“ с 0:1. Лидер продължава да е „Базел“ с пет точки преднина пред втория „Йънг Бойс“.