„Тотнъм“ спечели лесно срещу „Славия“ в Прага

Димитър Бербатов изнесе силен мач и имаше сериозен принос за победата на „Тотнъм“ с 2:1 в гостуването на „Славия“ (Прага) в първи мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА.
„Класа“ Димитър Бербатов изнесе силен мач и имаше сериозен принос за победата на „Тотнъм“ с 2:1 в гостуването на „Славия“ (Прага) в първи мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА. Още в 4-ата минута Бербатов откри резултата след точен изстрел от дъгата на наказателното поле на домакините. В 30-ата минута Джърмейн Днинас изведе ирландския национал Роби Кийн в добра позиция и той не сгреши – 0:2. След почивката отборът на „Славия“ се опита да натисне и успя да упражни траен натиск в последните 25 минути на двубоя. Домакините стигнаха обаче само до почетен гол на Давид Стрихавка в 69-ата минута, който намали благодарение на груба грешка на вратаря на "шпорите" Радек Черни – 1:2. В самия край на двубоя Стрихавка, Брабек и Хубачек пропуснаха да изравнят, като в единия случай топката се отби от напречната греда. „Байерн“ едва стигна до равенството в Абърдийн Смятаният за фаворит за спечелването на купата на УЕФА „Байерн“ (Мюнхен) успя да измъкне равенство от гостуването си на шотландския „Абърдийн“, след като изоставаше на два пъти в резултата. Игралият без Франк Рибери и капитана си Оливиер Кан баварският гранд допусна гол още в 24-ата минута, когато Джон Уолкър изведе домакините напред – 1:0. Мирослав Клозе бе точен за 1:1 в 29-ата минута, но в края на полувремето Соне Алуко даде отново преднина на „Абърдийн“ – 2:1. След почивката „Байерн“ натисна домакините и логично в 54-ата минута изравни, след като Хамит Алтинтоп довкара отбитата от вратаря топка след изпълнена от самия него дузпа – 2:2. Другият от основните фаворити за купата „Хамбургер ШФ“ успя да отбележи три гола след почивката при гостуването си на швейцарския „Цюрих“, с което спечели с 3:1. Давид Яролим в 49-ата, Ивица Олич в 67-ата и Пьотр Троховски в 77-ата минута вкараха за германския тим. За домакините почетното попадение реализира Ерик Хасли в 88-ата минута. „Болтън“ надделя над „Атлетико“ (Мадрид) В един от най-интересните мачове закъсалият английски клуб „Болтън“ спечели с 1:0 домакинството си срещу испанския „Атлетико“ (Мадрид). Единственият гол реализира в 74-ата минута Ел-Хаджи Диуф. Сенегалецът бе точен секунди след като аржентинската звезда на гостите Серхио Агуеро наплю Мат Тейлър и бе изгонен от съдията. „Фиорентина“ спечели, като гост срещу норвежкия „Розенборг“ с 1:0 с гол на Адриан Муту. Румънецът бе оставен сам в наказателното поле и се разписа още в 16-ата минута. В Лисабон „Бенфика“ се наложи също с минималното 1:0 над германския „Нюрнберг“. Новото попълнение на домакините Ариза Макукула вдигна трибуните на крак в 43-ата минута.