„Локо“ (Сф) победи „Рапид“ в голов трилър

Футболистите на „Локомотив“ (София) изиграха най-добрата си контрола в подготвителния период и разбиха втория в румънското първенство „Рапид“ (Букурещ) с 4:2. Румънците започнаха двубоя по-силно и имаха шанс да отбележат още в 5-ата минута, но след удар с глава на Боя топката срещна гредата. В 7-ата минута след груб фаул Златински бе контузен, а на негово място влезе Атанасов.
Футболистите на „Локомотив“ (София) изиграха най-добрата си контрола в подготвителния период и разбиха втория в румънското първенство „Рапид“ (Букурещ) с 4:2. Румънците започнаха двубоя по-силно и имаха шанс да отбележат още в 5-ата минута, но след удар с глава на Боя топката срещна гредата. В 7-ата минута след груб фаул Златински бе контузен, а на негово място влезе Атанасов. „Железничарите“ откриха резултата в 11-ата минута, когато Марчо Давчев центрира от пряк свободен удар, а Кристиян Добрев с глава засече топката във вратата на Маринеску за 1:0. „Железничарите“ можеха да удвоят в 16-ата минута, когато удар на Димо Атанасов се спря в гредата, но вместо това в ответната атака бе отсъдена дузпа за „Рапид“, която Дика реализира за 1:1. Противно на логиката румънците поведоха в 19-ата минута с гол на Сапунару, но задържаха аванса си само 13 минути. В 31-вата минута след пробив на Иванов топката попадна в Джилас, който излъга защитник на „Рапид“ и ударът му срещна гредата, преди да попадне в мрежата за 2:2. През второто полувреме локомотивци направиха летящ старт, след като още в 49-ата минута Давчев реализира дузпа. В 55-ата минута „Локо“ поведе с 4:2, след като Антунович засече центриране на Балдовалиев от корнър. „Локомотив“ имаше още шансове да направи преднината си по-комфортна, но в 84-ата минута съдията отсъди втора дузпа за „Рапид“, която Дика реализира за 4:3. Впоследствие резервният страж на румънците бе изгонен за хващане на топката извън наказателното поле пред погледа на Антунович, но крайният резултат остана непроменен.