„Джазмените“ надделяха над „Чикаго Булс“

Тимът на „Юта Джаз“ не позволи срив в предстанянето си и надделя над „Чикаго Булс“ с 97:87 в двубой от първенството на НБА. „Джазмените“ бяха в серия от 10 поредни победи, но загубиха последния си двубой от „Сакраменто“ и сега се реваншираха по най-добрия начин на своите фенове.
Тимът на „Юта джаз“ не позволи срив в представянето си и надделя над „Чикаго булс“ с 97:87 в двубой от първенството на НБА. „Джазмените“ бяха в серия от 10 поредни победи, но загубиха последния си двубой от „Сакраменто“ и сега се реваншираха по най-добрия начин на своите фенове. Карлос Буузър отбеляза 22 точки и овладя 12 борби за успеха на домакините, гардът Дедон Уилямс реализира 15 точки и направи 11 асистенции, а Рони Пиърс вкара всичките си 10 точки след почивката, когато „Юта“ позволи предимство от 14 точки да бъде стопено само до 2, преди да се активизира в последната четвърт. „Биковете“ пак бяха без контузените си титуляри Бен Гордън, Луъл Денг и Кърк Хайнрих. „Хюстън“ продължава битката си за попадане в плейофите, като този път „ракетите“ разбиха „Атланта хоукс“ със 108:89 и постигнаха 10-ата си победа в последните 11 двубоя. Яо Минг вкара 28 точки и се отчете с 9 борби, а Трейси Макгрейди завърши с 15 точки и 8 асистенции за шестия пореден успех на „ракетите“. Монта Елис отново бе лидер за тима на „Голдън стейт“ и отбеляза 34 точки, включително ключов кош 12,9 секунди преди края за успеха на „воините“ със 105:102 над „Сакраменто кингс“ в дербито на Северна Калифорния. Стивън Джаксън добави 26 точки за успеха на „Стейт“, а за „кралете“ се проявиха Майк Биби с 24 точки и Рон Артест с 23 точки. „Филаделфия 76“ спечели третата си поредна победа благодарение на силната си защита и мълниеносни контраатаки. Филаделфийци се наложиха със 101:80 над „Лос Анджелис клипърс“, а Лу Уилямс вкара 18 точки, докато Андре Милър добави 17 точки и се отчете с 9 асистенции.