„Рома“ не се отказва от титлата

В среща от 22-рия кръг на Серия А отборът на „Рома“ продължи преследването на шампиона „Интер“, и се наложи с 2:0 над „Реджина“ в Рим. Срещата на „Олимпико“ премина изцяло под диктовката на домакините. Първото попадение за „вълците“ падна в 21-вата минута на срещата, когато Кристиян Панучи откри резултата с красиво попадение. Бранителят засече с глава центриране от ляво и от почти нулев ъгъл прати кълбото в мрежата на гостите.
В среща от 22-рия кръг на Серия А отборът на „Рома“ продължи преследването на шампиона „Интер“, и се наложи с 2:0 над „Реджина“ в Рим. Срещата на „Олимпико“ премина изцяло под диктовката на домакините. Първото попадение за „вълците“ падна в 21-вата минута на срещата, когато Кристиян Панучи откри резултата с красиво попадение. Бранителят засече с глава центриране от ляво и от почти нулев ъгъл прати кълбото в мрежата на гостите. През втората част отново домакините владееха положението на терена, но гостите контраатакуваха опасно и създадоха проблеми на бранителите в червени фланелки. Така се стигна в 76-ата минута до атака, подета от Жули, и доведе до силен удар на французина, вратарят отби кълбото, което попадна в Мансини и той го прати в мрежата със силен и красив удар. В друга среща от Серия А съставът на „Аталанта“ стигна до равенство 2:2 при домакинството си на „Фиорентина“. „Бергамаските“ стигнаха до точката с гол на Муслимович в последната минута. Гостите от „Фиорентина“, които бяха без звездата си Адриан Муту, излязоха напред в резултата с гол на Пацини в 29-ата минута. В ответната атака отбраната на гостите действа неконцентрирано и след центриране от корнер Муслимович се оказа най-съобразителен и изравни. През втората част „виолетовите" бяха по-активни и в 60-ата минута след отличен пас на Кузманович, Семиоли изведе „Фиорентина“ за втори път напред в резултата. В самия край на мача домакините стигнаха щастливо до точката, след като Монтоливо сгреши и кълбото попадна в Муслимович, който оформи крайното 2:2. Междувременно италианската разкри, че „Интер“ и „Ювентус“ водят борба за нападателя на „Атлетико“ (Мадрид) и националния отбор на Аржентина Серхио Агуеро. Двата гранда са готови да отправят към „дюшекчиите“ сериозно предложение, за да могат да привлекат един от най-добрите млади футболисти в света.