„Литекс“ прави 1:1 с петия от руския шампионат

В много напрегнат и качествен сблъсък „Литекс„ и петият от последното първенство на Русия „Сатурн“ завършиха 1:1. Първото полувреме протече без голове, но с положения и пред двете врати. В 65-ата минута „оранжевите“ поведоха в резултата след гол на Крум Бибишков.
В много напрегнат и качествен сблъсък „Литекс„ и петият от последното първенство на Русия „Сатурн“ завършиха 1:1. Първото полувреме протече без голове, но с положения и пред двете врати. В 65-ата минута „оранжевите“ поведоха в резултата след гол на Крум Бибишков. Играчите на треньора Миодраг Йешич изпуснаха победата в 71-вата минута, когато след колективна грешка в отбраната им Якубка излезе сам срещу Евгени Александров и изравни резултата. За равенството ловчанлии могат да съжаляват повече, защото на два пъти Емил Ангелов пропиля отлични възможности за гол. А съдията отмени редовен гол на Бибишков в 90-та минута заради несъществуваща, според ръководството на „оранжевите“, игра с ръка. Същевременно „Литекс“ е най-напред от българските отбори в ранглистата, която беше публикувана от Международната федерация по футболна история и статистика (ИФФХС) за периода до февруари 2008 година. В момента „оранжевите“ са на 160-о място. „Локо“ (Сф) запази 187-ото си място, което поделя със сръбския гранд „Партизан“ (Белград). ЦСКА се качи едно стъпало нагоре и от 191-вото място миналия месец „червените“ вече са на 190-а позиция. Четвърти от нашите клубове е шампионът „Левски“, който слезе с още 5 места по-надолу. Сега „сините“ заемат 331-во място, което поделят с първенеца на Зимбабве „Хараре Дайнамос“. Испанският „Севиля“ води в класацията, а на второ място е „Манчестър Юнайтед“.