„Стяуа“ излъга „Локо“ (Сф) с 1:0 в Ларнака

И „Локомотив“ (Сф) загуби от румънци вчера, но от „Стяуа“ с 0:1 в контрола, която двата отбора играха в Ларнака (Кипър). До почивката играта бе равностойна, като до чисто голово положение така и не се стигна.
И „Локомотив“ (Сф) загуби от румънци вчера, но от „Стяуа“ с 0:1 в контрола, която двата отбора играха в Ларнака (Кипър). До почивката играта бе равностойна, като до чисто голово положение така и не се стигна. На няколко пъти Марчо Дафчев опита от далечно разстояние да обстрелва вратата на румънския гранд, но топката не попадна в целта. Общото впечатление бе, че възпитаниците на треньора Стефан Грозданов са по-активният отбор, но Морено и Мендоса от букурещкия тим успяваха да застрашават вратата на Румен Тинков. В 55-ата минута Мендоса реализира със силен удар от над 25 метра, при който Тинков не успя да реагира и бе принуден да вади топката от мрежата си. Малко по-рано вратарят на „железничарите“, които играха с резервни си бял екип, се намеси блестящо и предотврати сигурен гол във вратата си. Плешан отправи топовен шут, който Тинков успя да избие, топката се удари в гредата и излезе в корнер. В 72-рата минута голмайсторът за „Стяуа“ Мендоса получи червен картон за груб фаул срещу Христо Златински. Аут заради травми са двама от вратарите - Урош Голубович и Галев. Срещата пропусна и хърватинът Виктор Шпишич. „Предвид етапа на подготовката, в който се намираме, не мога да кажа, че съм недоволен както от резултата, така и от играта. Все пак създадохме няколко положения и през повечето време стояхме добре на терена. Трябва да се отбележи и класата на съперника“, заяви треньорът на българите Стефан Грозданов.