Дъжд от голове на старта в Бундеслигата

С дъжд от голове стартира Бундеслигата след шестседмично прекъсване. Едни от най-резултатните срещи бяха с българско участие.
С дъжд от голове стартира Бундеслигата след шестседмично прекъсване. Едни от най-резултатните срещи бяха с българско участие. Бившият играч на „Левски“ Станислав Ангелов бе през всичките 90 минути на терена с фланелката на „Енерги“ (Котбус), който загуби на свой терен с 2:3 от „аспирините“ от „Леверкузен“. Друг български национал Благой Георгиев също игра през целия мач за „Дуисбург“, който на собствен терен завърши 3:3 с „Борусия“. С два гола на аржентинския нападател Диего Климович, вторият от които във втората минута на продължението на мача, отборът от Дортмунд стигна до равния резултат. Един от претендентите за титлата „Хамбургер“ поднесе изненадата на първия кръг от пролетния дял на Бундеслигата, завършвайки наравно на собствен терен с „Хановер 96“. В северното дерби гостите поведоха в 40-ата минута с гол от дузпа, която реализира унгарският полузащитник Саболч Хущи. Едва в 70-ата минута хърватският нападател Ивица Олич изравни резултата. Невероятен дебют направи чешкият национален нападател Мартин Фенин, който донесе победата на своя „Айнтрахт“ с 3:0 като гост на „Херта“ в Берлин. Мартин Фенин премина в тима от Хранкфурт през януари тази година за 4 милиона евро, а италианският „Ювентус“ го капарира за 12 милиона евро и през лятото Фенин ще премине в „Старата госпожа“. За отбора от Берлин не взе участие преотстъпеният от „Левски“ Валери Домувчийски.