„Тотнъм“ свали „Манчестър Юнайтед“ от върха

„Тотнъм“ пропусна да спечели срещу „Манчестър Юнайтед“ и срещата помежду им завърши 1:1. След този резултат, както и с победата на „Арсенал“ срещу „Манчестър Сити“ начело в класирането излязоха „артилеристите“.
Данаил Кисов „Тотнъм“ пропусна да спечели срещу „Манчестър Юнайтед“ и срещата помежду им завърши 1:1. След този резултат, както и с победата на „Арсенал“ срещу „Манчестър Сити“ начело в класирането излязоха „артилеристите“. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се разписа за шпорите. Той вкара в 26-ата минута от 3 метра, завършвайки отлична атака по дясното крило на Аарън Ленън. Голът е 14-и за Димитър Бербатов през сезона във всички състезания и 9-и в 23-те мача във Висшата лига. Много овации предизвика и пробивът на българина 20-ина минути преди края на мача, когато отново отляво пое топката, последователно се освободи от трима футболисти и технично подаде на дъгата към Роби Кийн. Ирландският нападател обаче стреля много слабо и топката не създаде проблеми за вратаря Едвин ван дер Сар. В даденото от рефера продължение след центриране от корнер Карлос Тевес изравни. Аржентинецът беше оставен непокрит в наказателното поле и отволе спаси „Червените дяволи“ от поражение. С неубедителния Мартин Петров в състава си „Манчестър Сити“ допусна първа домакинска загуба за сезона от „Арсенал“. Точни за тима на Арсен Венгер бяха Емануел Адебайор на два пъти и Едуардо да Силва. За „гражданите“ се разписа Фернандеш, който получи пас от бранителя Ведран Чорлука. Един от фаворитите за зона УЕФА „Евертън“ не успя да се доближи до 3-ия в класирането „Челси“, след като завърши 0:0 при гостуването си на „Блякбърн“. „Карамелите“ не можеха да стигнат до победата, ако гол на Анди Джонсън в 77-ата минута не беше отменен заради засада. „Уигън“ и „Болтън“ се измъкнаха от зоната на изпадащите с важни победи. Уигън се наложи с минималното 1:0 над „Уест хям“ с попадение на Кевин Килбан в 45-ата минута и има вече 23 точки. „Болтън“ надделя с 2:0 над „Рединг“. Глътка въздух за „Ливърпул, след като удари с класическото 3:0 „Съндърланд“ като домакин. След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 57-ата минута чрез нападателя Питър Крауч. В 69-а минута отново той свали топката с глава и така даде началото на контраатака, завършена по перфектен начин от Фернандо Торес. Третото попадение дойде в последните три минути и негов автор стана капитанът Стивън Джерард. Той вкара от дузпа, отсъдена доста пресилено от съдията Роб Стайлс.