Аржентинец носи трите точки на „Наполи“

С два гола в рамките на една минута на аржентинеца Езекиел Лавеци „Наполи“ стигна до победата с 3:1 срещу „Удинезе“. И двата отбора завършиха срещата с по 10 души, но домакините бяха редуцирани още в средата на първото полувреме.
С два гола в рамките на една минута на аржентинеца Езекиел Лавеци „Наполи“ стигна до победата с 3:1 срещу „Удинезе“. И двата отбора завършиха срещата с по 10 души, но домакините бяха редуцирани още в средата на първото полувреме. „Наполи“ започна устремно мача и още в 3-ата минута взе аванс, след като Кристиан Сапата си отбеляза автогол. След 6 минути обаче гостите изравниха с изпълнение на фаул от Пепе. В края на първата част домакините останаха 10, след като Паоло Канаваро събори спринтиращия към вратата Сапата и беше отстранен с червен картон. Авторът на изравнителното попадение Пепе също беше отстранен от игра в 60-ата минута заради симулация, наказана с втори жълт картон. Двамата изгонени, видимо изнервен, пък се засякоха в тунела, размениха си обиди и едва бяха разтървани от служебните лица. В 74-ата и в 75-ата минута аржентинският дрибльор Лавеци два пъти наказа словенския вратар на гостите Самир Ханданович и донесе 7-ата победа на неаполитанците в първенството. В друг мач от кръга „Палермо“ прекъсна серията си от три загуби, побеждавайки „Ливорно“ с минималното 1:0. Сицилианците спечелиха мача след гол на своя нападател Фабрицио Миколи в 77-ата минута. Гостите може да съжаляват за загубата, защото в последните секунди на първото полувреме Франческо Тавано пропусна дузпа.