„Алмерия“ наказа Белия балет

Отборът на „Алмерия“ нанесе трето поражение на „Реал“ (Мадрид) в испанското първенство, след като го победи с 2:0. Този мач сложи край и на серията от 8 поредни победи за лидерите в испанското първенство.
Отборът на „Алмерия“ нанесе трето поражение на „Реал“ (Мадрид) в испанското първенство, след като го победи с 2:0. Този мач сложи край и на серията от 8 поредни победи за лидерите в испанското първенство. Гол на централния защитник Хуанито през първата част и още един на бившия играч на втория отбор на „Реал“ (М) Алваро Негредо от дузпа малко след началото на второто полувреме донесоха историческата победа за „Алмерия“. Същият тим играе за първи път в испанския елит от 27 години насам. На стадион „Медитеранео“ двубоят започна с атаки на „Реал“ (М) в първия четвърт час от мача. В 16-ата минута обаче Хуанито откри резултата след добавка при изпълнение на фаул. След гола гостите от Мадрид наложиха натиск, но така и не достигнаха до изравнително попадение. В началото на второто полувреме за нарушение на Фабио Канаваро срещу Негредо беше отсъдена дузпа и превърната от потърпевшия в гол. В друга среща от първенството закъсалият „Ла Коруня“ постигна втора поредна победа, като този път взе трите точки при гостуването на „Бетис“. В герой за тима на гостите се превърна Пабло Амо. В 74-ата минута галисийците пропуснаха да удвоят преднината си, след като Хуан Родригес профука дузпа.