Лалова завърши втора на 60 м в Линц

Българската лекоатлетка Ивет Лалова направи силно бягане и финишира втора във финала на 60 метра на силния международен турнир по лека атлетика "Гугъл" в Линц (Австрия), след като постигна резултат от 7,31 секунди.
Българската лекоатлетка Ивет Лалова направи силно бягане и финишира втора във финала на 60 метра на силния международен турнир по лека атлетика "Гугъл" в Линц (Австрия), след като постигна резултат от 7,31 секунди. Победителка със 7,29 сек стана американката Анжела Уилямс, изпреварила Ивет само с 2 стотни от секундата. На полуфинала Лалова постигна време от 7,40 секунди. С резултата от финала Ивет покри норматив за участие на световното в зала във Валенсия (7-9 март). Другата българка в дисциплината Магдалена Христова записа време от 7,57 секунди, но не успя да се класира за финала. Представителката на домакините Бетина Мюлер завърши на 6 стотни след Лалова, а четвърта бе французойката Мюрие Юрти със стотна зад третата. На пето място с еднакво време от 7,43 секунди се подредиха Вонет Диксън от Ямайка и другата американска спринтьорка Даниел Карутърс, а последна финишира чехкинята Ивет Мазакова.