„Артилеристите“ пак обстреляха „свраките“

В двубой от 24-тия кръг на Висшата лига лондонският „Арсенал“ спечели категорично с 3:0 срещу „Нюкасъл“ на „Емирейтс“ за втори път в рамките на 4 дни, след като надделя със същия резултат и в двубоя от турнира за Купата на Англия в събота. Така „артилеристите“ се завърнаха на върха в класирането на Премиършип с 57 точки, с 3 повече от „Манчестър Юнайтед“, които късно снощи имаха домакински мач с „Портсмут“.
В двубой от 24-тия кръг на Висшата лига лондонският „Арсенал“ спечели категорично с 3:0 срещу „Нюкасъл“ на „Емирейтс“ за втори път в рамките на 4 дни, след като надделя със същия резултат и в двубоя от турнира за Купата на Англия в събота. Така „артилеристите“ се завърнаха на върха в класирането на Премиършип с 57 точки, с 3 повече от „Манчестър Юнайтед“, които късно снощи имаха домакински мач с „Портсмут“. В 40-ата минута голмайсторът Емануел Адебайор с глава откри резултата за лондончани след центриране на Матийо Фламини, като това бе гол №16 за тогоанеца в шампионата. В 72-рата минута „асистентът“ Фламини отбеляза много красиво попадение с шут извън наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата на „Нюкасъл“, а само 8 минути по-късно Франсеск Фабрегас съвсем довърши нещастните „свраки“ , оформяйки крайното 3:0 след красива комбинация с Никлас Бенднер. „Нюкасъл“, които нямат отбелязан гол под ръководството на новия мениджър Кевин Кигън, можеха да стигнат до почетно попадение в края, когато удар от фаул на ветерана Ники Бът срещна напречната греда на вратата на домакините. Полузащитникът Джоуи Бартън влезе като резерва за „Нюкасъл“, след като бе арестуван заради хулигански прояви през миналия месец и пропусна срещите на отбора си. Дарил Мърфи и Раде Прича отбелязаха по едно попадение в двете полувремена за победата на „Съндърланд“ у дома срещу „Бирмингам“ с 2:0, с която „черните котки“ имат актив от 23 точки и се измъкнаха от опасната зона. Жереми Алиедиер донесе победата на „Мидълзбро“ над „Уигън“ с 1:0 и по този начин прати "Латикс" в зоната на изпадащите. „Болтън“ и „Фулъм“ завършиха 0:0 и още повече утежниха положението си.