Робиньо носи успех на "Реал"

В среща от 21-вия кръг в първенството на Примера дивизион „Реал“ (Мадрид) се измъчи, но победи „Виляреал“ с 3:2 на „Сантяго Бернабеу“.
В среща от 21-вия кръг в първенството на Примера дивизион „Реал“ (Мадрид) се измъчи, но победи „Виляреал“ с 3:2 на „Сантяго Бернабеу“. Първото полувреме завърши при равенство 1:1, след като Робиньо откри резултата за домакините, а Джузепе Роси с левия крак изравни. През втората част „белият балет“ отново дръпна в резултата в 52-рата минута с гол отново на Робиньо. Хуан Капдевиля се възползва от грешка в защитния вал на домакините и направи 2:2, а в следващата атака Гаго подаде на Уесли Снайдер, който вкара третия победен гол за „Реал“ (Мадрид). С тази победа мадридският гранд излезе начело в класирането с 9 точки пред втория „Барселона“. Каталунците от своя страна завършиха 1:1 срещу „Атлетик“ (Билбао). Гостите успяха да поведат с попадение на сърбина Боян Къркич, който вкара в 35-ата минута на двубоя. За домакините се разписа Льоренте в 79-ата минута.