Марсилска треска покоси „Каен“ на „Стад Велодром“

Джибрил Сисе направи хеттрик при разгромната победа на „Олимпик“ (Марсилия) с 6:1 над гостуващия „Каен“ в мач от 23-ия кръг на френското футболно първенство.
„Класа“ Джибрил Сисе направи хеттрик при разгромната победа на „Олимпик“ (Марсилия) с 6:1 над гостуващия „Каен“ в мач от 23-ия кръг на френското футболно първенство. Така южняците събраха 32 точки и се изкачиха на осмо място в класирането, на 13 зад лидера „Лион“, който късно снощи гостува на „Сент Етиен“. „Каен“, шести в подреждането, поведе в резултата на "Стад Велодром" във втората минута, когато Жулиен Тудич вкара след центриране на Йон Гуфран в наказателното поле. В 28-ата минута Сисе изравни с първия си гол в мача след пас на Хуан Анхел Круповиеса. С два красиви гола на Матийо Валбуена домакините направиха пълен обрат още до почивката. С два бързи гола в 55-ата и в 57-ата минута Сисе оформи хеттрика си и вече има 8 попадения в кампанията. Самир Насри вкара шести гол за домакините в 80-ата минута след самостоятелна акция отляво и точен удар по диагонала. Третият в класирането „Нанси“ не успя да постигне победа в девети пореден мач, след като завърши 0:0 като гост на закъсалия „Оксер“. Двубоят започна с 30-минутно закъснение заради гъста мъгла. Четвъртият „Ница“ записа 13-и пореден мач без поражение, след като измъкна 1:1 на терена на „Тулуза“. Домакините поведоха в попадение на Доминик Арибаж, който засече центриране от корнер след малко повече от половин час игра, но минута преди края бразилецът Едерсон изравни с глава също след ъглов удар. „Льо Ман“ прекъсна серията си от четири поредни загуби след 1:0 срещу петия „Монако“ у дома. Единственото попадение в мача вкара японският халф Дайзуке Мацуи в средата на първата част след грешка на вратаря Флавио Рома. Предпоследният „Сошо“ постигна важна победа с 1:0 над гостуващия средняк „Валансиен“. Жереми Бреше се разписа с глава след подаване на Стефан Далма, а домакините събраха 23 точки и вече са на 4 точки от спасителната зона.