С дузпа шампионът записа първа за годината победа

„Левски“ записа първата си победа за новата година в контрола срещу „Спортист“ (Своге) на собствен терен с минималното 1:0 с попадение от дузпа, реализирана от Валери Домовчийски. Срещата се игра на помощното игрище на стадион „Георги Аспарухов”.
Георги Иванов „Левски“ записа първата си победа за новата година в контрола срещу „Спортист“ (Своге) на собствен терен с минималното 1:0 с попадение от дузпа, реализирана от Валери Домовчийски. Срещата се игра на помощното игрище на стадион „Георги Аспарухов”. В първия си мач срещу киевския „Динамо“ в Ейлат „сините“ загубиха с 1:2. Въпреки видимото надмощие на шампиона над втородивизионния тим футболистите на Станимир Стоилов не успяха да реализират гол от игрова ситуация. С пропуски през първата част се разписаха Иса, Зизов, Домовчийски, Мутафчийски, Балтанов и Киров. Единственият гол падна в средата на първата част. В 29-ата минута главният рефер Антон Генов отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение срещу Домовчийски, която бе оспорвана от играчите на гостите. Съдията дори показа червения картон на вратаря им Симеонов заради бурния му протест. Едно от най-чистите положения за „Левски“ по време на мача бе това в 19та минута, когато Ели Зизов овладя топката в наказателното поле на противника, но уцели лявата греда на вратата. Двамата старши треньори предприеха множество смени след почивката, което накъса играта, но впечатление направиха изявите на новото бразилско попълнение в тима на сините Жоазиньо. През второто полувреме головите ситуации пред вратата на втородивизионния тим намаляха, като пропуски за „Левски“ направиха юношата на сините Балджийски и Дарко Тасевски. Изпълнителният директор на „Левски“ Наско Сираков сподели след контролата на „сините” срещу „Спортис“ Своге (1:0), че на отбора му трябва време. „Кой е казал, че трябва да сме готови за началото на втория дял от първенството. Не смятам, че трябва да се поставят такива дати и срокове. На тези футболисти със сигурност им трябват повече от 15-20 дни, за да станат отбор. Те са добри играчи, но кога ще се получи, бъдещето ще покаже”, категоричен бе Наско Сираков.