„Пейтриътс“ и „Джайънтс“ са на Супер Боул

„Ню Ингланд Пейтриътс“ и „Ню Йорс Джайънтс“ са тимовете от НФЛ, които ще се изправят в сблъсък за Супер Боул XLII на 3 февруари във Финикс, Аризона. „Гигантите“ от Ню Йорк постигнаха 11-ата си поредна победа при гостуване, като този път „жертвата“ бе „Грин Бей Пакърс“.
„Ню Ингланд Пейтриътс“ и „Ню Йорс Джайънтс“ са тимовете от НФЛ, които ще се изправят в сблъсък за Супер Боул XLII на 3 февруари във Финикс, Аризона. „Гигантите“ от Ню Йорк постигнаха 11-ата си поредна победа при гостуване, като този път „жертвата“ бе „Грин Бей Пакърс“. На „Ламбьо филд“ гостите поведоха с 6:0 след 2 филдгола на кикъра Лорънс Тайнс, но „Пакърс“ направиха невероятен обрат до 10:6, след като 90-ярдов пос на ветерана куотърбек Бред Фавър намери Донълд Драйвър за тъчдаун, а Мейсън Кросби отбеляза три точки. През второто полувреме също имаше драма - първо “гигантите” реализираха тъчдаун чрез Брандън Джейкъбс, след което Доналд Лий отново даде предимство на домакините със 7 точки. В края на третата четвърт Ахмад Брадшоу отбеляза за „Джайънтс“, но мачът трябваше да се реши с продължение след фийлд гол на Мейсън Кросби 11:46 минути преди края. В овъртайма пас на Фавър бе пресечен от Кори Уебстър и Тайнс отбеляза решителния удар от 47 ярда за триумфа на нюйоркчани. От своя страна „Ню Инглънд Пейтриътс“ постигнаха 18-ата си поредна победа от началото на сезона и достигнаха непобедени до битката за трофея. Мачът между „Ню Инглънд“ и „Сан Диего Чарджърс“ бе решен от желязната защита на домакините, които не позволиха нито един тъчдаун. Лоурънс Маруни, Джабар Гафни и Уес Уелкър отбелязаха по един тъчдаун за „патриотите“ и пратиха тима си на финал, докато всичките точки за „Сан Диего“ дойдоха благодарение на 4-те фийлд гола на Нейт Кайдинг, но все пак тимът от Калифорния загуби с 12:21.