Съдийски подарък за успех „Интер“

С два гола на Златан Ибрахимович в самия край на мача „Интер“ надделя над „Парма“ с 3:2 в драматичен последен мач от 19-ия кръг от първенството на Италия по футбол. По този начин шампионите запазиха аванса си от седем точки на върха в класирането пред столичния „Рома“, който се наложи над „Катания“ с 2:0.
С два гола на Златан Ибрахимович в самия край на мача „Интер“ надделя над „Парма“ с 3:2 в драматичен последен мач от 19-ия кръг от първенството на Италия по футбол. По този начин шампионите запазиха аванса си от седем точки на върха в класирането пред столичния „Рома“, който се наложи над „Катания“ с 2:0. Шведският национал се превърна в герой на двубоя, след като вкара два гола за три минути и донесе трите точки на „нерадзурите“. Заслуга за победата на „нерадзурите“ има и главният арбитър Андреа Джервазони, който отсъди несъществуваща дузпа за домакините. До 88-ата минута „Интер“ губеха с 1:2 от бойкия тим на „пармалатите“. Заради невероятния обрат, който „нерадзурите“ направиха с оглед на развоя на двубоя, Златан бе наречен Ибракадабра. Естебан Камбиасо откри резултата в 30-ата минута с удар от 20 метра, но пет минути преди почивката Лука Чигарини изравни. Най-неочаквано „дуковете“ диктуваха събитията на терена и чрез Андреа Гасбарони стигнаха до 1:2 след чудесно изпълнение на свободен удар. Така се стигна до 88-ата минута, когато след изстрел към вратата на гостите защитникът Фернандо Коуто изчисти топката с глава, но реферът Андреа Джервазони прецени, че е играл и с лявата си ръка. Джервазони отсъди дузпа въпреки протестите на „пармалатите“, освен това показа червен картон на португалския защитник. От бялата точка Ибрахимович не остави никакви шансове на вратаря Лука Бучи - 2:2. В третата минута на добавеното време шведският нападател демонстрира невероятната си класа. Ибрахимович овладя на гърди топката след центриране на аржентинеца Крус и с удар от въздуха я изпрати в долния десен ъгъл на Бучи - 3:2. След мача разгневеният треньор на „Парма“ Мидо ди Карлом обвини арбитъра. „Съдията подпря „Интер“, както винаги. Комплименти за „нерадзурите“, но както обикновено, те имаха нужда от чужда помощ, за да спечелят”, коментира ядосан след края на срещата Ди Карло.