„Интер“ и „Лацио“ напредват на 1/4-финалите

Шампионът „Интер“ разби „Реджина“ с класическото 3:0 като домакин в среща-реванш от турнира за купата на Италия по футбол и с общ резултат 7:1 се класира за четвъртфиналите, където ще срещне „Ювентус“.
„Класа“ Шампионът „Интер“ разби „Реджина“ с класическото 3:0 като домакин в среща-реванш от турнира за купата на Италия по футбол и с общ резултат 7:1 се класира за четвъртфиналите, където ще срещне „Ювентус“. Наставникът на домакините Роберто Манчини пусна повече от резервите, включително и 17-годишния си син Филипо като резерва след почивката. Най-известният играч на терена Ернан Креспо откри резултата в 33-ата минута, а автоголът на Емануел Каскионе в края на първата част окончателно реши всичко. Сезар направи резултата класически в даденото от съдията продължение. „Лацио“ също си осигури място на четвъртфиналите след равенство 1:1 като гост на „Наполи“. Столичани бяха спечелили първата среща с 2:1 на стадион "Олимпико" и с общ резултат 3:2 продължиха напред, където ще срещнат „Фиорентина“. Албанецът Игли Таре даде аванс на гостите в 55-ата минута на "Сан Паоло", а Маурицио Домици изравни в 79-ата. До края домакините упражниха страхотен натиск, но защитата на „Лацио“ издържа. Другите два четвъртфинала, които са на 23 и 30 януари, са Рома - Сампдория и Удинезе - Катания.