Мартин Петров блестящ срещу „Уест Хям“

Мартин Петров изигра много силен мач за своя „Манчестър Сити“ при победата над „Уест Хям“ с 1:0 в преиграване от третия кръг на турнира за Купата на Англия. Българинът бе в основата на почти всички по-опасни атаки към вратата на гостите, включително и при единствения гол в мача, отбелязан от Елано в 73-тата минута.
Мартин Петров изигра много силен мач за своя „Манчестър Сити“ при победата над „Уест Хям“ с 1:0 в преиграване от третия кръг на турнира за Купата на Англия. Българинът бе в основата на почти всички по-опасни атаки към вратата на гостите, включително и при единствения гол в мача, отбелязан от Елано в 73-тата минута. Петров центрира, ударът с глава на Роналдо Бианки срещна гредата, а при добавката Елано не сгреши и прати „Сити“ в следващия кръг на турнира, където ще срещне „Шефилд Юнайтед“. Тимът на „Нюкасъл“ разби „Сток Сити“ с 4:1 пред погледа на новия си мениджър Кевин Кигън. Новината за назначаването на легендата Кигън явно подейства стимулиращо на футболистите на „Нюкасъл“, които се съвзеха от шокиращата си загуба с 0:6 от „Манчестър Юнайтед“ през уикенда и успяха с лекота да отстранят „Сток Сити“. „Свраките“ обаче ще имат много тежката задача да отстранят „Арсенал“ в следващия кръг. Първите думи на Кигън в ложите на стадион „Сейнт Джемсис парк“ пред „Скай спортс“ бяха: „Страхотно е, отново съм у дома.“ В третия кръг на турнира за Купата на Англия се класира и тим от шестото ниво на английския футбол. Това е аматьорският състав „Хавант“, който сензационно победи с 4:2 лидера в Трета дивизия „Суонзи“.Аматьорите ще имат честта да се изправят срещу гранда „Ливърпул“ на „Анфилд“ в следващия кръг. Този мач може да донесе в касата на скромния отбор близо 1 милион паунда.