„Реал“ (Мадрид) отпадна сензационно за Купата на Краля

Испанският колос „Реал“ (Мадрид) претърпя втора загуба от „Майорка“ в рамките на две седмици и отпадна позорно от турнира за Купата на Краля.
Данаил Кисов Испанският колос „Реал“ (Мадрид) претърпя втора загуба от „Майорка“ в рамките на две седмици и отпадна позорно от турнира за Купата на Краля. Този път „белият балет“ се издъни насред „Сантяго Бернабеу”, като допусна да бъде победен с минималното 1:0 от своя съперник в срещата реванш от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. Първият двубой завърши при резултат 2:1 в полза на „Майорка“. Тази загуба означава, че тимът няма да получи обещаната им от ръководството рекордна премия от 900 хиляди евро, тъй като загубиха шансове да направят требъл – титлата в Испания, Купата и Шампионската лига. Футболистите на треньора Барнд Шустер играха доста безидейно и съвсем закономерно не успяха да отбележат нито едно попадение срещу своя съперник. След почивката в игра се появиха голмайсторът на отбора Рууд ван Нистелрой и Робиньо, но и това не помогна на „Реал“ да пробие защитата на гостите. Единственият гол в мача бе дело на аржентинеца Ариел Ибагаса, който реализира в 83-тата минута. Въпреки загубата от „Майорка“ на „Сантяго Бернабеу“ с 0:1 и отпадането от турнира за Купата на Краля наставникът на „Реал“ (Мадрид) Бернд Шустер заяви, че неговият тим се намира в добра форма и поражението се дължи на пропуснатите голови положения. „Казах всичко, което исках да казвам на моите футболисти, лице в лице и няма да го повтарям тук”, заяви видимо спокойният Шустер. Треньорът на „Майорка“ Грегорио Мансано от своя страна простичко обясни защо неговите възпитаници изхвърлиха шампиона на Испания: „Реал“ беше импотентен.“ На четвъртфиналите „Майорка“ ще срещне финалиста от миналия сезон „Хетафе“, който победи на реванша последния в Примера дивисион „Леванте“ с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира напред. Джузепе Роси класира „Виляреал“ „Виляреал“ също се класира за следващата фаза след успех над „Рекреативо“ с 2:0 след продължения. „Виляреал“ навакса загубата с 0:1 от първия мач и в редовното време заличи този пасив след гол на Маркос Сена още в 10-ата минута. Италианецът Джузепе Роси се превърна в герой за домакините, като отбеляза решителния втори гол в 102-рата минута. На четвъртфиналите „Виляреал“ ще се изправи срещу гранда „Барселона“, който отстрани „Севиля“ във вторник благодарение на правилото за гол на чужд терен след 1:1 в Севиля и 0:0 на „Ноу Камп“. Аржентинският диамант Агуеро отново блести Правилото за гол на чужд терен помогна и на „Атлетико“ (Мадрид), който по този начин отстрани „Валядолид“. Първата среща в Мадрид завърши без голове, а на реванша „Атлетико“ измъкна 1:1 и се класира за четвъртфиналите. Аржентинският талант Серхио Агуеро за пореден път този сезон спаси „Атлетико“, като се разписа в 51-вата минута след великолепна индивидуална акция. В следващата фаза продължава и многократният носител на трофея „Атлетик“ (Билбао), който се наложи над „Еспаньол“ след изпълнение на дузпи. Двата отбора не успяха да се победят в двата мача, като си размениха по едно равенство 1:1 и спорът бе решен в лотарията на дузпите. Баските се оказаха с по-железни нерви и се класираха за следващата фаза, където ще срещнат „Сантандер“.