„Ювентус“ се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след голов трилър

„Ювентус“ се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след истински голов трилър срещу закъсалия в Серия А отбор на „Емполи“. „Старата госпожа“ се наложи с 5:3 над гостите си и след загубата с 1:2 в първия мач продължава напред с общ резултат 6:5.
„Ювентус“ се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след истински голов трилър срещу закъсалия в Серия А отбор на „Емполи“. „Старата госпожа“ се наложи с 5:3 над гостите си и след загубата с 1:2 в първия мач продължава напред с общ резултат 6:5. Марко Маркиони изведе домакините от Торино напред още в четвъртата минута на срещата, а чешкият ветеран Павел Недвед удвои резултата в 10-ата минута. Лука Антониони изравни общия резултат от двата мача с гол в 33-ата минута, а Никола Поци в самия край на първото полувреме изравни и резултата в срещата, давайки преднина на „Емполи“ в общия резултат. Нападателят на италианския национален отбор Винченцо Якуинта вкара два страхотни гола 50-ата и 61-ата минута, като между тях за „Емполи“ се разписа отново Никола Поци. Влезлият като резерва Алесандро Дел Пиеро обаче сложи точка на спора след точен удар от дузпа в 79-ата минута на срещата. По-късно вечерта „Рома“ ще се опита да стопи аванса на Торино в Рим след загуба с 1:3 в първата среща, а „Милан“ гостува на „Катания“ след загуба с 1:2 на „Сан Сиро“.