Лейтън Хюит достигна четвъртфинал в Аделаида

Бившият № 1 в световния тенис Лейтън Хюит се класира на четвъртфинала на турнира в Аделаида с награден фонд 465 хиляди долара. Поставеният под номер 1 в основната схема австралиец победи лесно Хосе Акасусо от Аржентина с 6:2, 6:2 и продължава борбата за титлата пред собствена публика.
Калоян Атанасов Бившият № 1 в световния тенис Лейтън Хюит се класира на четвъртфинала на турнира в Аделаида с награден фонд 465 хиляди долара. Поставеният под номер 1 в основната схема австралиец победи лесно Хосе Акасусо от Аржентина с 6:2, 6:2 и продължава борбата за титлата пред собствена публика. Лейтън Хюит направи 8 аса и достигна до успеха само за 62 минути. В следващия кръг съперник на Хюит ще бъде Жо-Вилфред Цонга (Франция), който отстрани Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:3, 6:2. В другите два осминафинала от вчера поставеният под номер 3 Ярко Ниеминен (Финландия) победи Франк Данчевич (Канада) с 6:4, 6:1, а Винсънт Спейдя (САЩ) се справи с Миша Зверев (Германия) с 6:3, 7:5. Ли На отказа № 1 Вайдишова в Голд Коуст На турнира за жени в Голд Коуст (Австралия) китайката Ли На хвърли бомбата, постигайки втора победа от два мача в кариерата си срещу Никол Вайдишова (Чехия), след като победи поставената под номер 1 в основната схема с 6:3, 6:3 и се класира за полуфиналите на състезанието с награден фонд 175 000 долара. Ли победи Вайдишова в три сета и на осминафинал на "Уимбълдън" през 2006 година. В спор за място на финала Ли На ще срещне Пати Шнидер (Швейцария), която надделя над 6-ата в основната схема Амели Моресмо (Франция) с 6:4, 6:4 за един час и 16 минути. В другите два четвъртфинала номер 5 в схемата Шахар Пеер (Израел) отстрани третата поставена Динара Сафина (Русия) с 4:6, 6:1, 7:6 (8) в мач, продължил два часа и половина , като следващата й съперничка е Виктория Азаренка (Беларус), надделяла над Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:1, 3:6, 6:3. Междувременно стана ясно, че Сесил Каратанчева, Цветана Пиронкова, Диа Евтимова, Елица Костова ще играят в националния отбор на България за "Фед къп" в унгарската столица Будапеща в края на месеца. Този състав бе избран от капитана на отбора Дора Рангелова. От 30 януари до 2 февруари в Будапеща са срещите от група 1 на зона Европа/Африка на световното отборно първенство за жени. Цветана Пиронкова е първа ракета в Будапеща Цветана Пиронкова ще е в състава за "Фед къп" за шеста поредна година, като за трета поредна година ще е първа ракета. В момента тя е 95-ата в ранглистата на УТА. За втори път след 2007 година втора ракета на България ще бъде Диа Евтимова, която заема 277-о място в световната ранглиста. 17-годишната Елица Костова ще направи своя дебют в националния отбор. Четвъртата в състава за "Фед къп" е бившата № 35 в света Сесил Каратанчева. Нейното наказание поради употреба на допинг изтече на 1 януари, а преди състезанието в Будапеща тя ще вземе участие в турнири в САЩ с награден фонд 25 000 долара.