Лидерите със сладки победи във Висшата лига

„Арсенал“ победи с 2:0 „Уест Хем“ на „Емирейтс” и продължава да е водач в класирането на английската Висша лига. „Артилеристите“ се наложиха леко в лондонското дерби, след попадение на Едуардо да Силва и Емануел Адебайор още през първата част на мача. Така „Арсенал“ продължава да води с 2 точки пред „Манчестър Юнайтед“ на върха в класирането на Висшата лига.
„Арсенал“ победи с 2:0 „Уест Хем“ на „Емирейтс” и продължава да е водач в класирането на английската Висша лига. „Артилеристите“ се наложиха леко в лондонското дерби след попадение на Едуардо да Силва и Емануел Адебайор още през първата част на мача. Така „Арсенал“ продължава да води с 2 точки пред „Манчестър Юнайтед“ на върха в класирането на Висшата лига. Отборът на „Портсмут“ успя да победи като гост „Рединг“ с 2:0. Домакините останаха с човек по-малко само три минути след началото на мача, след като Ибрахима Сонко беше изгонен за задържане на Бенжани в наказателното поле. В 9-ата минута Сол Кембъл успя да даде преднина за „Помпи“ и успокои играта на отбора си. Бенжани удари греда през първата част и не успя да направи 2:0. Това стори Джон Утака в 66-ата минута. Шампионите на Англия „Манчестър Юнайтед“ победиха като домакин „Бирмингам“ с 1:0 в първата си среща за 2008 година. Двубоят беше от 21-я кръг на Висшата лига. Голът за „червените дяволи” отбеляза аржентинецът Карлос Тевес през първото полувреме. „Гаучото“ се отчете и с две греди, а накрая на двубоя получи контузия. „Мидълзбро“ за пореден път се издъни, като загуби с 0:2 от „Евертън“. И двете попадения за „карамелите” паднаха в рамките на 5 минути в средата на втората част.