„Манчестър Юнайтед“ победиха болезнено „Ливърпул“ на „Анфийлд“

„Манчестър Юнайтед“ победи „Ливърпул“ с 1:0 в дербито на17-ия кръг на английската Висша лига. Голът за „Червените дяволи“ отбеляза вездесъщият аржентинец Карлос Тевес в 43-ата минута.
„Манчестър Юнайтед“ победи „Ливърпул“ с 1:0 в дербито на17-ия кръг на английската Висша лига. Гола за „Червените дяволи“ отбеляза вездесъщият аржентинец Карлос Тевес в 43-ата минута. Още в началото си личеше, че срещата на стадион „Анфийлд“ е белязана с голям залог, като липсваха реални голови ситуации през първите минути. Футболистите на Алекс Фъргьосън предпочитаха да разиграват по-продължително топката, докато възпитаниците на Рафа Бенитес разчитаха на бързи атаки. Победният гол за „Манчестър Юнайтед“ дойде, след като Рууни стреля необезпокояван от границата на пеналтерията. Защитата на „Ливърпул“ се оказа доста разсеяна, от което се възползва непокритият Тевес, който отклони топката в мрежата зад Рейна. В началото на второто полувреме „Ливърпул“ се опитаха да наложат натиск, но атаките им бяха доста беззъби. В последните минути Рафа Бенитес хвърли всичко в атака. Крауч, Торес и Бабел, подпомагани от Джерард и Бенаюн се настаниха в наказателното поле на Юнайтед, но и това не помогна на „Ливърпул“.