Павлина е и най-добрата „преследвачка“

Най-добрата ни биатлониска Павлина Филипова триумфира и в преследването на 10 км за жени от Европейската купа по биатлон в Банско, след като преди това спечели спринта. Родената в Берковица състезателка направи само в една грешка в четирите си стрелби и финишира безпроблемно, носейки знамето на България в ръка.
Най-добрата ни биатлонистка Павлина Филипова триумфира и в преследването на 10 км за жени от Европейската купа по биатлон в Банско, след като преди това спечели спринта. Родената в Берковица състезателка направи само една грешка в четирите си стрелби и финишира безпроблемно, носейки знамето на България в ръка. „Много съм доволна от стрелбата си, бих я нарекла даже отлична, заяви Филипова. Сега малко ще почина, а след това отново заминавам на лагер.“ Тя изпревари с 3,23 мин словачката Елишка Викругова, направила три грешки на огневия рубеж. Трета, на 6,21 мин, остана представителката на Чехия Мирослава Спацова. Така тройката от вчера се запази, а Павлина Филипова спечели с двете си победи общо 3000 евро от наградния фонд на състезанията. От останалите българки само Асенка Хаджиева показа видим прогрес – тя завърши шеста с една грешка, но с изоставане от над 10 мин. Ива Златешка зае осмото място, а последна – 10-а ,завърши Лилия Пандурова с 13 неточни изстрела.