Взехме два златни медала в Банско

България спечели два златни медала още в първия ден на четвъртия кръг за Европейската купа по биатлон, който се провежда в зимния ски курорт Банско. Изненадващо сред участничките в спринта при жените се появи най-добрата ни бегачка Павлина Филипова, която по предварителна информация щеше да пропусне надпреварата.
Калоян Атанасов България спечели два златни медала още в първия ден на четвъртия кръг за Европейската купа по биатлон, който се провежда в зимния ски курорт Банско. Изненадващо сред участничките в спринта при жените се появи най-добрата ни бегачка Павлина Филипова, която по предварителна информация щеше да пропусне надпреварата. 32-годишната берковчанка обаче реши да подсили националния тим за стартовете в родината и триумфира на 7,5 километра с време от 23:21,2 минути, без да допусне нито една грешка в стрелбата. Така Павлина Филипова спечели 1500 евро от наградния фонд и има възможност в днешното преследване да прибави към сметката си още толкова. Владимир Илиев изненадващо спечели спринта на 10 километра при младежите. 20-годишният талант от Троян бе неточен в три от стрелбите си, но въпреки това успя да достигне до финала първи с време от 29:29,7 минути. Само на 2,1 секунди от българина остана словенецът Матей Кордец, който сгреши два пъти на огневия рубеж, а трети остана румънецът Роланд Гербача с 2 пропуска при стрелбата и с 19,3 секунди по-слабо време от това на Илиев. Другият българин - Валентин Вуков, зае престижното четвърто място. Той не можа да уцели 4 мишени на стадион "Бъндерица", но въпреки това успя да се нареди в челото на подреждането. Днес са дисциплините преследване за мъже, жени, младежи и девойки. Късно снощи на специална церемония бе отбелязано прекратяването на състезателна дейност на Ирина Никулчина – бронзовата ни медалистка от Олимпиадата в Солт Лейк Сити.