„Лион“ надпя „гайдарите“ от „Рейнджърс“

„Лион“ победи шотландския „Рейнджърс“ в Глазгоу с 3:0 и по този начин си осигури класиране на осминафиналите в Шампионската лига. Гостите излязоха с мисълта задължителен успех и чрез Гову в 12 минута постигнаха целта си.
Данаил Кисов „Лион“ победи шотландския „Рейнджърс“ в Глазгоу с 3:0 и по този начин си осигури класиране на осминафиналите в Шампионската лига. Гостите излязоха с мисълта задължителен успех и чрез Гову в 12 минута постигнаха целта си. След това попадение „гайдарите“ реагираха като ужилени, но първо чрез Уитакър, а след него и Папач не успяха да изравнят. Втората част на мача бе много интересна. Шотландците отново направиха няколко непростими пропуска и така си стигна до 85-ата минута, когато Бензема бе изведен на празна врата и вкара втори гол за „Лион“. Три минути по-късно той отново демонстрира реализаторските си умения, след като вкара още един гол за френския отбор. По този начин „Лион“ си отмъсти за загуба с 0:3 от шотландците, които се сбогуваха с Шампионската лига и през пролетта ще играят в турнира за Купата на УЕФА. В същата група Е един от основните фаворити за спечелването на трофея „Барселона“ победи „Щутгарт“ с 3:1. Любопитно бе, че треньорът на каталунците Франк Рийкард бе дал почивка на най-добрия си играч през този сезон Лионел Меси. Пренебрегваният дълго време от холандския наставник бразилец Роналдиньо игра и отбеляза едно от попаденията за своите. „Фенерите“ блеснаха срещу ЦСКА В друга завързана група „Фенербахче“ постигна така необходимата им победа с 3:1 срещу руския ЦСКА. Московските „армейци“ поведоха малко изненадващо на стадион „Шюкрю Сарачоглу“ в Истанбул, но после получиха три безответни гола от възпитаниците на бразилската легенда Зико. „Интер“ си остана на първото място в групата след минимална победа като гост над ПСВ „Айндховен“ с 1:0. Единственото попадение за италианците отбеляза аржентинският нападател Хулио Крус в 64-тата минута. Англичани и италианци отново се биха „Манчестър Юнайтед“ и „Рома“, които си бяха осигурили участие в 1/8 финалите завършиха 1:1. На митичния стадион „Олимпико“ гостите излязоха с експериментален състав. „Вълците“ диктуваха нещата на терена, но направиха куп пропуски и не успяха да зарадват своите тифози. „Червените дяволи“ завършиха първи в групата с актив от 16 точки, като в този мач загубиха първите си две точки. Преди двубоят имаше доста грозни сцени, при които 7 привърженици на англичаните бяха откарани в болница. Британското посолство в италианската столица информира, че 5 запалянковци са получили прободни рани. „Спортинг“ (Лисабон) ще играе в турнира за Купата на УЕФА, след като постигнаха успех с класическото 3:0 срещу „ Динамо“ (Киев). Украинците отпаднаха от надпреварата, без да спечелят дори точка. В най-безинтересната група Н не се случи нищо изненадващо. Фаворитите „Арсенал“ и „Севиля“ постигнаха лесни победи срещу по- скромните си съперници. Испанците победиха „Славия“ (Прага) с 3:0 като гост, а „Арсенал“ надделя над „Стаяуа“ (Букурещ) с 2:1 в Лондон. Като лидер в класирането завърши носителят на Купата на УЕФА с актив от 15 точки, на 2 пред „артилеристите“. Междувременно се разбра, че кошмарен жребий чака английските грандове „Ливърпул“ и „Арсенал“ за 1/8 финалите. Двата отбора със сигурност ще се изправят срещу един от следните тимове: „Милан“, „Интер“, „Реал (Мадрид)“, „Барселона“, „Севиля“ и „Порто“. „Мърсисайдци“ и „артилеристите“ се класираха на второ място в групите си и по правило ще трябва да се изправят срещу един от седемте победители на групи. Правилникът не позволява два отбора от една страна да играят помежду си на осминафиналите. Така „Ливърпул“ и „“Арсенал“ нямат право да се паднат срещу „Манчестър Юнайтед“ и „Челси“. А отборът на „Ливърпул“ не може да играе с „Порто“, а „Арсенал“ срещу „Севиля“, защото бяха в една група. Има шанс последният финал на Шампионската лига между „Милан“ и „Ливърпул“ да се повтори още на 1/8 финалите в тазгодишното издание на турнира, които са на 19 и 20 февруари и 4 и 5 март 2008 г. Жребият е на 21 декември, от 13:00 часа българско време, когато ще станат ясни всички осминафинални двойки.