„Бока Хуниорс“ на финал в Йокохама

Аржентинският гранд Бока Хуниорс се класира на финала на световното клубно първенство след победа с 1:0 над тунизийския „Етоал Сахел“. Единственото попадение за „жълто-сините“ реализира Кардосо в 37-ата минута след хубаво подаване на звездата Паласио.
Аржентинският гранд „Бока Хуниорс“ се класира на финала на световното клубно първенство след победа с 1:0 над тунизийския „Етоал Сахел“. Единственото попадение за „жълто-сините“ реализира Кардосо в 37-ата минута след хубаво подаване на звездата Паласио. В 65-ата минута Варгас остави южноамериканците с 10 човека, след като напусна терена заради втори жълт картон. Въпреки това тимът на Мигел Анхел Русо не даде шанс на съперника и заслужено се класира на финала, който е в неделя в Йокохама. В мача не взе участие завърналият се в „Бока Хуниорс“ плеймейкър Хуан Роман Рикелме, който не бе картотекиран навреме за турнира. Както е известно, „Етоал“ изненадващо се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по футбол след победа с 1:0 над „Пачука“ от Мексико на 1/4-финала.Така носителят на Копа Либертадорес „Бока Хуниорс“ чака „Милан“ или „Урава Редс“, които играят днес в Токио, за да решат с кого ще спори за футболния трон на света.