„Ястребите“ заличиха магията на „Орландо“

Крилото на „Атланта Хоукс“ Джош Смит изигра един от най-силните мачове в кариерата си и завърши с 25 точки и 16 борби за успеха на „ястребите“ с 98:87 като гости на „Орландо“. „Тази победа наистина бе много важна за нас, защото вече имаме равен баланс (по 10 победи и загуби).
Крилото на „Атланта Хоукс“ Джош Смит изигра един от най-силните мачове в кариерата си и завърши с 25 точки и 16 борби за успеха на „ястребите“ с 98:87 като гости на „Орландо“. „Тази победа наистина бе много важна за нас, защото вече имаме равен баланс (по 10 победи и загуби). В този тим съм от ужасния сезон пред 2004-05 година, в който спечелихме само 13 победи“, сподели след двубоя Смит, който добави още 5 чадъра и 5 асистенции. „Атланта“ нанесе второ поредно поражение на „магьосниците“, които все бак останаха на върха в Югоизточната дивизия с 16 победи и 6 загуби. Джо Джонсън отбеляза 24 точки на „Аталанта“, от които 11 в първата четвърт, а Антъни Джонсън завърши с 15 и 5 подавания. За „Орландо“ най-резултатен с 22 точки беше центърът Хедо Тюркоглу. Домакините записаха най-слабия си процент на успешна стрелба за сезона - само 39,7 % и допуснаха цели 19 грешки в мача, което им коствше загубата. „Филаделфия“ разби гостуващия „Хюстън“ със 100:88 и записа третия си последователен успех в НБА. Уили Грийн наниза 20 точки за домакините, а Андре Милър добави 17 точки и 12 асистенции. Звездата на „ракетите“ Трейси Макгрейди завърши с 12 точки, но напусна мача през второто полувреме с изкълчен глезен. Германецът Дирк Новицки вкара рекордните си за сезона 36 точки, а „Далас“ победи „Ню Йорк Никс“ с 99:89 като гост. Дуейн Уейд вкара 31 точки, включително 10 в последните четири минути, за успеха на „Маями“ над домакина „Финикс“ със 117:113, а „Сакраменто“ прекъсна серията си от две поредни загуби с победа над гостуващия „Милуоки“ - 96:93.