Благо Георгиев не се даде на „Байерн”

Благой Георгиев се представи на добро ниво при нулевото равенство на неговия „Дуисбург” на терена на гранда „Байерн”. Българският национал игра през целия мач, а тимът му успя да удържи натиска на „баварците”, въпреки че 10 минути преди края на срещата остана с човек по-малко, след като бе изгонен Идису.
Благой Георгиев се представи на добро ниво при нулевото равенство на неговия „Дуисбург” на терена на гранда „Байерн”. Българският национал игра през целия мач, а тимът му успя да удържи натиска на „баварците”, въпреки че 10 минути преди края на срещата остана с човек по-малко, след като бе изгонен Идису. По този начин „Дуисбург” сложи край на серията си от 15 поредни мача без равенство. „Синьо-белите" продължават да нямат победа над мюнхенския колос вече 40 години. Въпреки равенството „Байерн” увеличи на 2 точки преднината си в класирането пред „Вердер”. Това стана, след като „бременските музиканти” загубиха с 3:4 като гост на „Хановер”. Майк Ханке бе героят за домакините с хеттрика си. Два гола за „Вердер” отбеляза Маркус Розенберг. Двубоят бе изпъстрен с драматични обрати в резултата – 0:1, 3:1, 3:3 и 4:3 в 77-ата минута. Българският национал Чавдар Янков отново остана извън състава на „Хановер”. „Хамбургер” пропусна да скъси до 2 точки изоставането си от лидера, след като не успя да победи у дома „Енерги”. Срещата завърши 0:0, като гостите бяха заложили на подчертано дефанзивна тактика. За тима от Котбус 89 минути игра Димитър Рангелов, а Станислав Ангелов пропусна срещата заради наказание. Междувременно 27-годишният босненски национал Иван Раделич подписа договор с „Енерги”.Контрактът на централния бранител е до лятото на 2011 година. "От доста време следя внимателно изявите на Раделич. Имаме нужда от висок централен бранител, който да играе силно с глава. Надявам се Иван да ни помогне", заяви треньорът на „Енерги” Боян Прашникар. Роденият в Хърватия футболист идва в „Енерги” от „Славен” (Белупо), където е от 2006 година. Играл е още и за „Хайдук” (Сплит), „Задар”, „Шибеник”, „Интер” (Запрешич) и „Серезо” (Осака).