„Пингвините“ и Кросби превзеха Канада

Звездата на „Питсбърг Пингуинс“ Сидни Кросби не се нуждаеше от много време за аклиматизация в първия си мач в Западна Канада. Кросби направи три асистенции само в рамките на третата част за победата на „пингвините“ с 4:2 над „Едмънтън Ойлърс“. „В третата част всички се разиграхме и затова спечелихме.
Звездата на „Питсбърг Пингуинс“ Сидни Кросби не се нуждаеше от много време за аклиматизация в първия си мач в Западна Канада. Кросби направи три асистенции само в рамките на третата част за победата на „пингвините“ с 4:2 над „Едмънтън Ойлърс“. „В третата част всички се разиграхме и затова спечелихме. Придвижвахме се по-добре и се възползвахме от шансовете, които имахме“, заяви 20-годишният нападател. Головете за „Питсбърг“ отбелязаха Крис Летанг, Максим Талбът, Райън Уитни и Колби Армстронг. Ранди Робитай вкара два гола, вратарят Рей Емъри спаси дузпа на Камил Креп в третата част и „сенаторите“ от „Отава“ победиха „пантерите“ от Флорида с 5:4. Така „сенаторите“ прекъснаха серията си от 7 загуби (последната победа на „Отава“ бе на 19 ноември над „Монреал“). „Дяволите“ от Ню Джърси победиха гостите от „Бостън“ с 4:3, като победният гол падна в 1:44-ата минута на продължението и бе дело на Патрик Елиас. Това бе вторият гол на Елиас в този мач. След първата третина „Девилс“ губеха с 0:3 след голове на Здено Хара, Глен Мъри и Денис Уайдман, но направиха пълен обрат. Слава Козлов и Иля Ковалчук бяха точни при изпълнението на дузпите и донесоха победата на „Атланта“ над „Ню Йорк Айлендърс“, а вратарят на домакините Кари Летонен спаси дузпите на нюйоркчаните Бил Гуерин и Мирослав Сатан.