„Арсенал“ спечели Купата на Южна Америка

Скромният аржентински футболен клуб „Арсенал“ (Саранди) спечели Купата на Южна Америка, въпреки че загуби с 1:2 у дома от мексиканския „Америка“ във финалната среща реванш.
Скромният аржентински футболен клуб „Арсенал“ (Саранди) спечели Купата на Южна Америка, въпреки че загуби с 1:2 у дома от мексиканския „Америка“ във финалната среща реванш. Това обаче се оказа достатъчно за аржентинския клуб да триумфира в турнира за пръв път в своята история, тъй като „Арсенал“ бе победил в първия мач с 3:2. Гостите откриха резултата още в 18-ата минута след автогол на защитника на аржентинците Кристиан Диас. Хуан Силва покачи на 2:0 в 64-ата минута, като при този резултат „Америка“ печелеше Купата. Резервата Мартин Андриси обаче вкара изключително важен гол 7 минути преди края на срещата и донесе трофея на „Арсенал“. Надпреварата е южноамериканският еквивалент на Купата на УЕФА. Това е първи трофей в 50-годишната история на скромния аржентински клуб.