Масов бой в ресторант между германци и хървати преди „Динамо“ и „Хамбургер“

Масово сбиване между хърватски и германски запалянковци преди мача от турнира за купата на УЕФА между „Динамо“ (Загреб) и „Хамбургер“. Много германски запалянковци са вечеряли в ресторант в центъра на Загреб, когато са били нападнати от около десетина привърженици на „Динамо“.
Данаил Кисов Масово сбиване между хърватски и германски запалянковци преди мача от турнира за купата на УЕФА между „Динамо“ (Загреб) и „Хамбургер“. Много германски запалянковци са вечеряли в ресторант в центъра на Загреб, когато са били нападнати от около десетина привърженици на „Динамо“. Един от германските запалянковци е бил ранен и е получил медицинска помощ. След инцидента в центъра на Загреб са патрулирали многобройни полицаи, за да предотвратят нови инциденти. Запалянковците на „Динамо“ (Загреб) са известни с агресивното си поведение. В същото време „хензеатците“ си осигури място сред 32-те отбора, класирали се за следващата фаза в турнира за Купата на УЕФА, след като надделя с 2:0 като гост над „Динамо“ (Загреб). Головете за германския тим паднаха в последните 3 минути на двубоя, когато Де Йонг откри в 88-ата, а Троховски от дузпа оформи крайния резултат в даденото от съдията продължение. В другата среща от групата швейцарският „Базел“ победи с минималното 1:0 норвежкия „Бран“, но достатъчно да продължат в следващата фаза на надпреварата. Голът на плеймейкъра Карлитос, 5 минути преди края на първото полувреме, беше достатъчен за тима на Кристиан Грос да триумфира в този двубой. В група А тимът на „Евертън“ едва успя да стигне до победата в мача си с руския шампион „Зенит“, след като 5 минути преди края резултатът все още не бе открит. Тим Кейхил се превърна в спасител на своя тим, вкарвайки единственото попадение в 85-ата минута, с което донесе и ценните 3 точки за „карамелите“. Така англичаните станаха първият отбор от група А на турнира за Купата на УЕФА, който предсрочно се класира за следващата фаза в надпреварата. Особена драматична беше другата среща в групата, където „Нюрнберг“ губеше като домакин до 83-ата минута с 1:0 от АЗ „Алкмаар“, но нападателят на домакините Марек Минтал се превърна в герой за своя тим, вкарвайки 2 гола за период от само 2 минути. С този резултат битката за 2-рото и 3-ото място в групата става абсолютно непредсказуема, като всичко ще се реши в последния кръг. Гръцкият „Панаитинайкос“ се класира за 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА след победата с 2:0 над „Локомотив“ (Москва). ПАО имаше превъзходство през целия двубой, но цели 70 минути не успяваше да отбележи гол във вратата на Иван Пелицоли. Резервата Димитриос Салпингидис се превърна в герой за домакините, след като отбеляза два гола. Вторият мач от група В на турнира за Купата на УЕФА „Атлетико“ (Мадрид) постигна победа с 2:0 като гост на „Копенхаген“, с което си осигури участие в елиминационната фаза на надпреварата. Головете за испанския тим вкараха Шимао и брилянтния аржентинец Агуеро. Чешкият „Млада“ (Болеслав) загуби от гръцкия АЕК с 0:1 и на практика се прости с надеждите си да се класира на 1/16 финалите в надпреварата. За да се озове там, отборът ще трябва да победи „Фиорентина“ като гост в Италия следващият кръг. Водените от носителя на „Златната топка“ Ривалдо тим на АЕК нанесе своя удар в първите секунди на второто полувреме, когато Тамандани Нсалива с шут от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Пизановски,. Бившият футболист на италианския гранд Милан Йон Дал Томасон отбеляза два гола за успеха на испанския „Виляреал“ с 2:0 над „Елфсборг“. След тази победа испанците се класираха в следващата фаза на турнира. Група А „Евертън“ – „Зенит“ 1 : 0 „Нюрнберг“ – АЗ „Алкмаар“ 2 : 1 Група В „Копенхаген“ – „Атлетико“ (Мадрид) 0 : 2 „Панатинайкос“ – „Локомотив“ (Москва) 2 : 0 Група C „Млада“ Болеслав – АЕК 0 : 1 „Виляреал“ - „Елфсборг“ 2 : 0 Група D „Базел“ - „Бран“1 : 0 „Динамо“ (Загреб) - „Хамбургер“ 0 : 2