„Литекс“ би с 3:0 „Вихрен“ за купата

„Литекс“ стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България, след като победи без проблеми на своя стадион с 3:0 „Вихрен“. На тежкия и подгизнал терен домакините имаха пълно превъзходство и не оставиха никакви шансове на гостите.
„Литекс“ стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България, след като победи без проблеми на своя стадион с 3:0 „Вихрен“. На тежкия и подгизнал терен домакините имаха пълно превъзходство и не оставиха никакви шансове на гостите. През първото полувреме ловчанлии създадоха няколко голови положения, но успяха да отбележат само едно от тях. В 32-рата минута след центриране на Венков Дуду с глава откри резултата. След почивката "оранжевите" продължиха да диктуват играта като в 64-ата минута французинът Юрас покачи на 2:0, отбелязвайки първия си гол за „Литекс“ в официален мач. Две минути по-късно бразилецът Том получи топката пред наказателното поле, напредна и със силен шут оформи крайното 3:0. Зоран Янкович можеше да направи победата на ловчанлии още по-изразителна, но ударът му от 12 метра срещна дясната греда на вратата, пазена от Шейтанов. Междувременно стана ясно, че „оранжевите“ ще искат 200 хиляди евро от македонския „Вардар“ за правата на бразилския нападател Жуниор Машадо, който в момента играе като преотстъпен в „Пелистер“ (Битоля). Жуниор е направил отлично впечатление в шампионата на Македония и от него са се заинтересували шефовете на местния гранд от Скопие, които искат да го откупят. От „Литекс“ обаче са заковали цена от 200 000 евро, която може да откаже „Вардар“.