„Селтик“ загуби в Милано, но продължава напред

С гол на Филипо Индзаги в 70-ата минута срещу „Селтик“ италианският гранд „Милан“ постигна четвъртата си победа в група D на Шампионската лига и се класира за осминафиналите на турнира. Мачът бе доста скучен през първото полувреме, като Индзаги и Кака имаха шансове за „росонерите“, но аристократично ги пропиляха.
Калоян Атанасов С гол на Филипо Индзаги в 70-ата минута срещу „Селтик“ италианският гранд „Милан“ постигна четвъртата си победа в група D на Шампионската лига и се класира за осминафиналите на турнира. Мачът бе доста скучен през първото полувреме, като Индзаги и Кака имаха шансове за „росонерите“, но аристократично ги пропиляха. В 70-ата минута пас на Кафу в наказателното поле намери Индзаги, който от близко разстояние препарира вратаря на гостите Боруц. Това бе третото попадение от четири мача на Пипо в „лигата на богатите“ през този сезон, с което италианецът стана лидер с 63 гола сред голмайсторите за всички времена в историята на клубните турнири на УЕФА. Индзаги изпревари германската легенда Герд Мюлер, който е отбелязал 62 гола. Футболистите на „Селтик“ също демонстрираха по-добра игра след почивката, но завършващите удари на Макманъс и Ванегор оф Хеселинк минаха над напречната греда. Въпреки загубата „детелините“ имаха поводи за радост, защото станаха втория тим от групата, продължаващ напред в турнира. Страхан: Излизаме от много трудна група „Имаме доста нови играчи, няколко контузени и няколко доста преуморени, така че трябва да сме щастливи, че излизаме от такава група. Може би тази група бе една от най-трудните. „Шахтьор“ похарчи 45 милиона през лятото, „Бенфика“ е страхотен отбор, а за „Милан“ няма какво да говорим. Нямахме много късмет в мача с „Милан“. Те имаха повече положения, но и ние имахме няколко добри. Отново не опазихме вратата си, а това е важно, ако искаш да се представиш добре в Европа”, коментира мениджърът на гостите Гордън Страхан. „Индзаги постигна нещо велико тази вечер и доказа, че все още има много футбол в него. През първото полувреме бяхме доста спокойни, но през втората част повишихме оборотите. Имаме много цели през този сезон и бе важно да сме първи в групата, за да продължим напред. Това ще даде самочувствие на отбора ни преди Световната клубна купа в Япония. Европейските клубове не се представят добре в Япония, а и ние загубихме последната си среща там. „Бока“ са млад тим със здрава защита, а всички знаем качествата на Мартин Палермо. Ще се подготвим добре за тези мачове”, заяви Карло Анчелоти. Пирова победа на „Бенфика“ в Донецк В другия двубой от групата португалският „Бенфика“ победи с 2:1 „Шахтьор“ като гост. Кардосо откри резултата за гостите и пак той удвои в 22-рата минута. В 30-ата минута Давид Луиш повали Лукарели в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за тима на Мирча Луческу, която самият Лукарели реализира за крайното 1:2. През втората част домакините се опитаха да изравнят резултата, но без успех. Така „Шахтьор“ остана на дъното в класирането в група D, а „Бенфика“ завърши трета и ще играе в турнира за Купата на УЕФА. Крайно класиране в група D: 1. „Милан“ 4 1 1 12:5 13 2. „Селтик“ 3 0 3 5:6 9 3. „Бенфика“ 6 2 1 3 5:6 7 4. „Шахтьор“ 6 2 0 4 6:11 6