„Кралете“ изненадаха фаворита „Юта“

Тимът на „Сакраменто Кингс“ поднесе изненадата на кръга в Националната баскетболна асоциация, като победи лидера в Северозападната дивизия „Юта Джаз“ със 117:107 точки. В отсъствието на контузения си лидер Кевин Мартин, Джон Салмънс бе човекът, който поведе „кралете“ към успеха.
Тимът на „Сакраменто Кингс“ поднесе изненадата на кръга в Националната баскетболна асоциация, като победи лидера в Северозападната дивизия „Юта Джаз“ със 117:107 точки. В отсъствието на контузения си лидер Кевин Мартин, Джон Салмънс бе човекът, който поведе „кралете“ към успеха. Салмънс отбеляза 13 поредни точки веднага след като Мартин седна на пейката с изкълчен десен глезен, а „Сакраменто“ реализираха 43 точки в четвъртата част за крайния успех срещу „джазмените“. „Пет или шест пъти подред исках Джон да завърши атаките ни и той не ме подведе. Когато го поставиш на подходящото място, той винаги реализира“, сподели наставникът на „Сакраменто“ Реджи Теус. Това бе третата победа за домакините от последните 4 двубоя и то все срещу тимове, които играха миналата година в плейофите. Дерон Уилямс отбеляза 30 точки, а Карлос Буузър добави 19 точки и направи 11 борби за „джазмените“. Отборът на „Финикс Сънс“ победи тима на „Индиана Пейсърс“ със 121:117 точки. В герой на двубоя се превърна Амаре Студамайър, който наниза 42 точки и хвана 13 борби. Стив Неш пък се отличи с 18 точки и 17 асистенции. Гостите водеха с 15 точки, но две минути преди края вече изоставаха с 4 точки. Все пак в оставащите 71 секунди „Финикс“ успя да заличи пасива си и да запише 14-и успех от началото на сезона. Джърмейн О'Нийл реализира рекордните си за сезона 30 точки за „пешеходците“. На домакините не помогна и добрата игра на Майк Дънлеви, завършил с 22 точки. „Лос Анджелис Лейкърс“ срази „Минесота Тимбъруулвс“ със 116:95 като гост и излезе на второ място в Тихоокеанската дивизия. Въпреки стомашните си проблеми Кобе Брайънт наниза 20 точки за „езерняците“, а Тревор Ариса добави 15.