„Локомотив“ дерайлира срещу „Славия“ в „Надежда“

„Славия“ победи „Локомотив“ (Сф) с 2:1 в „малкото“ столично дерби, играло се пред около 2000 зрители в столичния квартал „Надежда“ и се изкачи на второ място в класирането на А група с точка преднина пред „железничарите“. „Белите“ започнаха доста по-активно, а контраатаките им постоянно вещаеха неприятности за Голубович.
„Славия“ победи „Локомотив“ (Сф) с 2:1 в „малкото“ столично дерби, играло се пред около 2000 зрители в столичния квартал „Надежда“ и се изкачи на второ място в класирането на А група с точка преднина пред „железничарите“. „Белите“ започнаха доста по-активно, а контраатаките им постоянно вещаеха неприятности за Голубович. Много силно за тима от „Овча купел“ се представи Здравко Лазаров, който не спря да тормози отбраната на „Локомотив“ (София) и постоянно създаваше главоболия за Георги Марков, който го пазеше персонално. Гостите логично поведоха в резултата с гол на Керчев в 38-та минута. Халфът получи чудесен пас от Лазаров в наказателното поле на „Локомотив“ и останал сам срещу Голубович, безпроблемно откри резултата 0:1. Три минути по-късно Керчев центрира в наказателното поле на „Локомотив“ и топката влезе във вратата на Голубович, но съдията Георгиев незнайно защо отмени попадението на „белите”. В началото на второто полувреме „Славия“ стигна до втори гол в срещата, след като в 55-ата минута Здравко Лазаров подаде на Саша Симонович, който с много прецизен удар удвои преднината на гостите. В 80-ата минута „белите“ останаха с човек по-малко, след като Кюмюрджиев бе изгонен от съдията Цветан Георгиев за втори жълт картон, но единственото, до което успяха да стигнат „железничарите“, бе почетно попадение, дело на Джилас след центриране на Марчо Дафчев от пряк свободен удар. „В момента играем най-добрия футбол, подаваме си добре топката и всеки мач имаме поне по 4-5 положения. Ако продължаваме така, ще стигнем до евротурнирите“, сподели след мача звездата на „Славия“ Лазаров.