“Ювентус“ и „Милан“ не успяха да се излъжат

Големите грандове на Апенините „Ювентус“ и „Милан“ завърши при нулево равенство в среща от 15-ия кръг. По този начин „бианконерите“ запазиха мястото си в челото. „Ювентус“ пресираше съперника си в средата на терена и разчиташе на контраатаки, а Давид Трезеге беше на върха на атаката.
Големите грандове на Апенините „Ювентус“ и „Милан“ завършиха при нулево равенство в среща от 15-ия кръг. По този начин „бианконерите“ запазиха мястото си в челото. „Ювентус“ пресираше съперника си в средата на терена и разчиташе на контраатаки, а Давид Трезеге беше на върха на атаката. Носителят на Златната топка Кака няколко пъти опита да вкара, но Джанлуиджи Буфон не допусна да бъде преодолян. Футболистите на „старата госпожа“ взеха инициативата след началото на второто полувреме, като ветераните Павел Недвед и Хасан Салихамиджич по крилата няколко пъти създадоха напрежение за Дида. За гостите от Милано най-добрата ситуация през втората част създаде Кака, но след паса му Алберто Джилардино се оказа в засада. В средата на полувремето последователно Винченцо Якуинта от „Ювентус“ и Андреа Пирло от „Милан“ опитаха да вкарат от свободни удари, но вратарите спасиха. Последната по-сериозна възможност за гол в мача беше в 70-ата минута и се откри за Филипо Индзаги, който не беше покрит от защитата на „Ювентус“. Буфон обаче отрази и този удар. „Милан“ записа нов черен рекорд след нулевото равенство с „Ювентус“. Никога в историята си "росонерите" не са постигали девет поредни домакинства без победа. Последният успех на европейските клубни шампиони вкъщи е от април. В друга среща от Серия А „Сампдория“ победи „Реджина“ с 3:0. Головете за класическия успех постигнаха Клаудио Белучи на два пъти и Паоло Саммарко.