Бербатов бележи, „Тотнъм“ обръща датчани с 3:2

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов отново бе с основна заслуга за победата на лондонския „Тотнъм“ над „Алборг“ в турнира за Купата на УЕФА. „Шпорите” спечелиха с 3:2, правейки фантастичен обрат, след като губеха с 0:2 на почивката на двубоя.
Калоян Атанасов Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов отново бе с основна заслуга за победата на лондонския „Тотнъм“ над „Алборг“ в турнира за Купата на УЕФА. „Шпорите” спечелиха с 3:2, правейки фантастичен обрат, след като губеха с 0:2 на почивката на двубоя. Бербатов игра до 73-тата минута, като отбеляза първия гол за своя отбор и изработи второто попадение, дело на Стед Малбранк. Томас Еневолдсен и Рисгаард шокиращо изведоха гостите с два гола напред преди почивката. Том Хъдълстоун изработи попадението на Бербатов само 2 минути след началото на втората част, правейки перфектно извеждащо подаване в наказателното поле на гостите, което бе овладяно от българския нападател. Бербо без проблеми матира вратаря на „Алборг“, отбелязвайки втория си гол в тазгодишното издание на турнира. Хъдълстоун изработи попадението на Бербо Само 4 минути по-късно Бербатов направи прострелно центриране отдясно, което се отклони в Роби Кийн и попадна в непокрития Стед Малбранк, който изравни резултата. Резервата Дарън Бент донесе победата на домакините в 66-ата минута. След тази победа „шпорите” са лидери в Група G с актив от 6 точки, а „Алборг“ остана последен с 1 точка. В другия мач от групата израелският „Апоел“ (ТА) изненадващо спечели срещу „Хетафе“ с 2:1. „Хелзингборг“ стана първият тим, който си осигури участие на 1/16-финалите след класическа победа над „Аустрия“ (Виена). „Байерн“ се препъна и в Брага Германският гранд „Байерн“ (Мюнхен) не успя да спечели гостуването си на португалския „Спортинг“ (Брага), завършвайки наравно 1:1, въпреки че Отмар Хитцфелд можеше да разчита на всичките си звезди. „Зенит“ се изкачи на втора позиция в група А, след като завърши у дома 2:2 с немския „Нюрнберг“. Лидер е „Евертън“ с точка повече. В друга среща от групата холандският „Алкмаар“ победи с минималното 1:0 „Лариса“ в мач от Група В, като единственото попадение в срещата отбеляза Муса Дембеле в 77-ата минута. Гръцкият АЕК завърши наравно с италианския „Фиорентина“ - 1:1 и след две равенства от два мача запазва шансовете си за класиране в 1/16-финалите . Чешкият тим „Млада“ (Болеслав) постигна първата си победа в груповата фаза, след като надделя с 3:1 като гост над шведския „Елфсборг“. Германският „Хамбургер“ не срещна особени проблеми с френския „Рен“ и го победи с 3:0. Както е известно, гостите отстраниха нашия „Локомотив“ (София), а домакините - „Литекс“, за да се класират в групите. С тази победа немците се изкачиха на върха в класирането в Група D с 6 точки, следвани от „Базел“ и „Бран“ с по 4. В друга среща от същата група „Бран“ (Берген) победи „Динамо“ (Загреб) с 2:1.