„Островитяните“ надделяха над „Отава“ с дузпи

Майк Селинджър се разписа в редовното време, а след това реализира и решаващата дузпа за победата на „Ню Йорк Айлендърс“ с 3:2 над лидера в Източната конференция на НХЛ „Отава Сенатърс“. Рик ди Пиетро спаси 35 удара за домакините, които прекъснаха серията си от осем поредни загуби от канадския си съперник. Мариан Габорик се разписа в четвърти пореден мач, а „Минесота“ се наложи над „Финикс“ с 3:1 като домакин.
Майк Селинджър се разписа в редовното време, а след това реализира и решаващата дузпа за победата на „Ню Йорк Айлендърс“ с 3:2 над лидера в Източната конференция на НХЛ „Отава Сенатърс“. Рик ди Пиетро спаси 35 удара за домакините, които прекъснаха серията си от осем поредни загуби от канадския си съперник. Мариан Габорик се разписа в четвърти пореден мач, а „Минесота“ се наложи над „Финикс“ с 3:1 като домакин. Стражът на гостите Иля Бризгалов отрази 25 шайби, но това не му помогна да избегне първото си поражение в пет мача. Брад Бойс вкара решаващ гол 58 секунди преди края при успеха на „Сейнт Луис“ в „Бъфало“ с 4:3. Майк Джонсън и Пол Кария се отличиха с по едно попадение и асистенция за гостите, а вратарят Мани Легаси спаси 20 удара. „Бъфало“ прекъсна серията си от пет поредни победи и вече в 11 поредна мача няма успех над „Сейнт Луис“. „Ню Джърси Девилс“ спечели пета поредна среща след 4:2 срещу „Далас Старс“. Тексасците поведоха с 2:0 в първия период, но до края Мартин Бродьор беше непробиваем. „Звездите“ допуснаха първо поражение след шест последователни успеха в лигата. Вратарят Томаш Вокоун спаси 32 удара в редовното време и не допусна гол при дузпите за успеха на „Флорида“ във „Вашингтон“ с 2:1. Майк Нубъл се отличи с гол и две асистенции, а стражът Мартин Биртон отрази 40 шайби за победата на „Филаделфия“ над „Каролина“ с 3:1. Мартин Хавлат вкара две попадения при завръщането си на леда за разгромното 5:1 за „Чикаго“ срещу „Тампа Бей“.