„Барселона“ с класически успех в Испания

„Барселона“ съкрати аванса на големия си съперник „Реал“ (Мадрид) на върха в класирането на Примера дивисион само на две точки. Каталунците победиха у дома „Рекреативо“ с „класическото“ 3:0. В същото време "белите" завършиха наравно 1:1 като гости на „Мурсия“.
„Барселона“ съкрати аванса на големия си съперник „Реал“ (Мадрид) на върха в класирането на Примера дивисион само на две точки. Каталунците победиха у дома „Рекреативо“ с „класическото“ 3:0. В същото време "белите" завършиха наравно 1:1 като гости на „Мурсия“. С голове през второто полувреме „синьо-червените“ си осигуриха трите точки. Гостите играха много организирано в защита и успяха да задържат равния резултат до средата на втората част. В 64-ата минута обаче удар с глава на аржентинския защитник Габриел Милито даде необходимите аванс и спокойствие на каталуниците. Само 2 минути след това младият талант Боян Къркич удвои преднината на „Барселона“. Крайното 3:0 пък беше оформено от аржентинския гений Лионел Меси, който се разписа от дузпа в 81-вата минута. „Гаучото“ се изравни с Луиш Фабиано „Севиля“ начело при голмайсторите в Примера дивисион. Двамата имат по 8 гола. Роналдиньо не взе участие в двубоя заради преумора. „Реал“ (Мадрид) пък направи грешна стъпка като гост на „Мурсия“ и завърши 1:1. Бразилецът Робиньо след удар с глава даде ранен аванс на "белите" още в 9-ата минута. Само 4 минути след почивката обаче Енрике де Лукас от „Мурсия“ възстанови равенството след удар с глава при едно центриране от корнер.Холандското крило Ариен Робен се завърна в игра за 30-кратните шампиони на Испания след едномесечно отсъствие заради контузия. В края на мача Енок Гойтом пропусна две възможности да донесе победата за „Мурсия“. Гути пък усложни много задачата на „Реал“ (Мадрид), получавайки директен червен картон в 83-ата минута. Носителят на Купата на УЕФА „Севиля“ загуби с 1:2 като домакин срещу „Майорка“.